Łódzkie: Utopiła szczeniaki, grożą jej 3 lata więzienia

Nawet trzy lata więzienia mogą grozić 56-latce z Żychlina w województwie łódzkim, która - chcąc pozbyć się nadmiaru zwierząt - utopiła pięć nowo narodzonych szczeniaków.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / kim_hester

Nawet trzy lata więzienia mogą grozić 56-latce z Żychlina (Łódzkie), która - chcąc pozbyć się nadmiaru zwierząt - utopiła pięć nowo narodzonych szczeniaków.

Jak poinformował nadkom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wiadomość o podejrzeniu uśmiercenia psów przekazało funkcjonariuszom w piątek jedno ze stowarzyszeń pomagających zwierzętom.

Pod wskazanym adresem na posesji w Żychlinie policjanci spotkali się z przedstawicielami tej organizacji. Wkrótce wyszło na jaw, że matka właścicielki psów utopiła pięć nowonarodzonych kundelków. Następnie pieski wrzuciła do reklamówki.

Kobieta wyjaśniła policjantom, że w ten sposób chciała pozbyć się nadmiaru zwierząt, zostawiając jednego szczeniaka z miotu. Na miejsce wezwano weterynarza, który m.in. zabrał matkę piesków i pozostawionego szczeniaka. 56-latka usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Żychlin #szczenięta

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo