Beatyfikacji dokona papieski wysłannik, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych kard. Giovanni Angelo Becciu.

3 października papież Franciszek zatwierdził dekret beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego. Zaaprobowany dekret dotyczy cudu uzdrowienia przypisywanego wstawiennictwu Prymasa Tysiąclecia.

Wcześniej informowano, że niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie dotyczy 19-latki ze Szczecina, która w 1988 r. zachorowała na nowotwór tarczycy i nie dawano jej szans na przeżycie. Wtedy grupa sióstr zakonnych i innych osób rozpoczęła modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uzdrowienie nastąpiło nagle i zostało uznane za trwałe. 

Postępowanie w sprawie cudu uzdrowienia było drugim, ostatnim etapem trwającego około 30 lat procesu beatyfikacyjnego kardynała Wyszyńskiego.

Tuż po zatwierdzeniu dekretu przez papieża, przebywający wówczas na konsystorzu w Watykanie metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, wyraził nadzieję na to, że msza beatyfikacyjna odbędzie się na placu Piłsudskiego w Warszawie pod koniec maja 2020 r. Prośbę zatwierdzić musiała jednak Stolica Apostolska.