To już pewne. Kard. Nycz podał datę i miejsce mszy beatyfikacyjnej Stefana Wyszyńskiego

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego, metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz podał datę i miejsce mszy beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia. Ceremonia odbędzie się 7 czerwca 2020 r. w Warszawie, najpewniej na placu Piłsudskiego.

Kard. Stefan Wyszyński
By Janusz Trocha - (1981-06-05). Tygodnik Solidarność (10): 1.http://dominusvobis.blogspot.com/2009/03/cardeais-criados-por-pio-xii-consitorio_12.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12221811

Beatyfikacji dokona papieski wysłannik, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych kard. Giovanni Angelo Becciu.

3 października papież Franciszek zatwierdził dekret beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego. Zaaprobowany dekret dotyczy cudu uzdrowienia przypisywanego wstawiennictwu Prymasa Tysiąclecia.

Wcześniej informowano, że niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie dotyczy 19-latki ze Szczecina, która w 1988 r. zachorowała na nowotwór tarczycy i nie dawano jej szans na przeżycie. Wtedy grupa sióstr zakonnych i innych osób rozpoczęła modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uzdrowienie nastąpiło nagle i zostało uznane za trwałe. 

Postępowanie w sprawie cudu uzdrowienia było drugim, ostatnim etapem trwającego około 30 lat procesu beatyfikacyjnego kardynała Wyszyńskiego.

Tuż po zatwierdzeniu dekretu przez papieża, przebywający wówczas na konsystorzu w Watykanie metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, wyraził nadzieję na to, że msza beatyfikacyjna odbędzie się na placu Piłsudskiego w Warszawie pod koniec maja 2020 r. Prośbę zatwierdzić musiała jednak Stolica Apostolska. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#kard. Stefan Wyszyński #kard. Kazimierz Nycz #beatyfikacja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo