Tajwan modernizuje F-16

/ flickr.com

  

Program modernizacji floty 142 myśliwców wielozadaniowych F-16 za kwotę 4.56 mld dolarów wrócił do harmonogramu. Prace nad tym projektem mają zostać ukończone w ciągu czterech lat. Siły Powietrzne Republiki Chińskiej otrzymają zmodernizowane myśliwce do roku 2023 - oznajmił szef resortu obrony Tajwanu Yen Teh-fa.

Prace związane z serwisem i usprawnieniem myśliwców F-16A/B Block 20 do wersji F-16V Viper rozpoczęły się w roku 2015 i były realizowane przez tajwańską firmę Aerospace Industrial Development Corp. (AIDC) wspólnie z amerykańskim koncernem zbrojeniowym Lockheed Martin w zakładach w Taichung. Ze względu jednak na podejmowane działania dotyczące opracowania rodzimego myśliwca szkolno-trenignowego jak i decyzję o zakupie 66 nowych myśliwców wielozadaniowych F-16 Fighting Falcon Viper, prace nad programem modernizacyjnym posiadanej floty opóźniły się.

Sytuacja ta skutkowała oddaniem w tym roku do użytku Siłom Powietrznym Republiki Chińskiej jedynie 6, a nie 24 egzemplarzy jak poprzednio zakładano. Jak jednak zauważa minister obrony Yen Teh-fa, problem wynikał nie z braku funduszy ale z niedostatecznej liczby pracowników w ADIC, którzy mogliby być zaangażowani w prace nad kontraktem z roku 2015. Aby zrealizować program dot. modernizacji myśliwców F-16 do roku 2023 zdecydowano się na zatrudnienie dodatkowych 200 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Spurek wciąż w formie. Według niej ASF to wina... władzy publicznej i braku higieny u ludzi

/ / Twitter/Sylwia Spurek

  

Sylwia Spurek, która do europarlamentu dostała się z list Wiosny (choć nie reprezentuje już tego ugrupowania), kolejny raz dała o sobie znać. Tym razem oskarżyła władzę publiczną o... przydarzające się przypadki wirusa ASF u zwierząt. Według Spurek, to efekt m.in. "zaniedbania przestrzegania rygoru higieny u ludzi". Komentatorzy udzielili jej szybkiej lekcji, jak sytuacja wygląda w innych krajach.

Europoseł Sylwia Spurek znana jest z zamiłowania do zwierząt. Stwierdziła już, że dania wegetariańskie w Parlamencie Europejskim naruszają prawa łososia, publiczne manifestowała swój sprzeciw w kwestii polowania na ptaki i zajęła się losem krów mlecznych "zdeterminowanym przez ich płeć".

Zadeklarowany weganizm nie przeszkadza jej jednak w noszeniu skórzanego paska, co niedawno dość sprawnie wychwycili internauci. Spurek tłumaczyła się, że paski pochodzą z okresu, gdy... jeszcze nie była weganką.

[polecam:https://niezalezna.pl/293201-spurek-walczy-o-los-zwierzat-i-nosi-z-nich-paski-ale-hitem-jest-tlumaczenie-weganki]

Tym razem przyszedł czas na prawdziwie mocne oskarżenie, dotyczyło ono tzw. afrykańskiego pomoru świń:

- Za rozprzestrzenianie się wirusa ASF odpowiada głównie władza publiczna

- napisała na Twitterze Sylwia Spurek.

Według niej, zaniedbane zostały procedury, m.in. przestrzegania rygoru higieny u ludzi. Spurek sprzeciwia się odstrzałowi dzików, czemu dała wyraz w kolejnych słowach.

Obarczanie władzy winą za kolejne przypadki wirusa ASF u zwierząt spotkało się ze stanowczą reakcją komentatorów. Zwracają oni uwagę, że w innych krajach stosuje się rygorystyczne metody, ze strzelaniem do dzików włącznie. Czyżby europarlamentarzystka o tym zapomniała?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl