Sojusz może zjeść Platformę

  

Rozmiary klęski PO pod rządami Grzegorza Schetyny wciąż są niedoceniane przez komentatorów. A przecież partia ta nie tylko straciła 21 miejsc w parlamencie, lecz także ponad 60 jej posłów zostanie zastąpionych przez takie postaci, jak Klaudia Jachira czy Tomasz Zimoch. Schetyna dopuścił także do tego, by część miejsc PO zajęli dawni działacze SLD.

Katarzyna Piekarska, Barbara Nowacka, Dariusz Joński (były rzecznik SLD), Grzegorz Napieralski i Dariusz Rosati to dziś posłowie PO. Gdy dodać do tego senatorów (Marek Borowski) czy europosłów, którzy wysiłkiem PO wrócili do polityki, jak Leszek Miller czy Włodzimierz Cimoszewicz, widać, że Grzegorz Schetyna w odbudowie postpezetpeerowskiej formacji ma wielkie zasługi. W nowym Sejmie to SLD stanie się głównym rywalem słabnącej Platformy i będzie miał zapewne konkretny cel – odebrać partii Schetyny dawnych wyborców. Jeśli ten plan się powiedzie, Platforma, jeśli w ogóle przetrwa, zakończy kadencję z poparciem najwyżej kilkunastoprocentowym. Tak to program nienawiści do PiS totalnej opozycji odebrał liderom PO rozum – pozwolił wykreować rywala, który skutecznie ograniczy wpływy tej partii. PO poniesie klęskę – nie warto jednak jej żałować.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts