Bolka zatopił internet

  

Kiedyś spotkali się twarzą w twarz Blumsztajn z Ziemkiewiczem i nie za bardzo mieli o czym rozmawiać. Sytuacja robiła się krępująca, gdy nagle Blumsztajn wystrzelił: „Ostatnio skrytykowałem Żyda, ale mnie wolno, bo jestem Żydem”. Cytat pewnie nie jest dosłowny, scenę pamiętam z telewizyjnego programu, chyba w TVP Kultura, ale tej z czasów Tuska albo jeszcze Millera, szmat czasu w każdym razie.

Wyjątkowo żenujący, jednak charakterystyczny dla rasy Panów z Czerskiej, wywód nie zrobił wówczas żadnego wrażenia. Podejrzewam, że obaj redaktorzy mogą tego nie pamiętać, jednak to się wydarzyło na sto procent i dokładnie taki miało wydźwięk, jak odtworzone przeze mnie słowa Blumsztajna. Dziś internet natychmiast podjąłby temat, po czym posypałaby się cała fura memów i gifów. Czasy się zmieniły i niegdysiejsi niezatapialni sami się topią. Dopóki Lech „Bolek” Wałęsa pokazywał się od czasu do czas w telewizji i bredził bez ładu i składu, media umiejętnie cenzurowały te tragikomiczne występy, w skrajnym przypadku zamykały maluczkim gęby „wielką legendą Solidarności”. W tym miejscu warto przypomnieć, że dwa duże kryzysy związane z donosicielstwem Wałęsa – przy pomocy mediów – rozegrał na swoją korzyść. Nie zniszczyła go i – co więcej – wzmocniła „Lista Macierewicza”, podobny skutek dało się obserwować po wydaniu książki Cenckiewicza i Gontarczyka. Gdy „Bolek” wziął sprawy w swoje ręce i zaczął buszować w internecie, wszystko potoczyło się błyskawicznie. Ludzie zobaczyli kompletnego imbecyla, tłumaczącego się ze swojego donosicielstwa w tak niedorzeczny sposób, że nikt poza grupką fanatyków nie był w stanie „Bolka” bronić. W efekcie „legenda Solidarności” sama sobie uwiązała kamień młyński u szyi i poszła na dno. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts