Prezydent o kontrolerach lotniczych

  

Praca kontrolerów lotniczych ma ogromne znaczenie dla kraju i społeczeństwa – napisał w liście do uczestników obchodów Międzynarodowego Dnia Kontrolera Ruchu Lotniczego prezydent Andrzej Duda. Premier Mateusz Morawiecki wskazał w swoim liście na ofiarność kontrolerów i ich umiejętności.

Tegoroczne obchody przypadającego 20 października Międzynarodowego Dnia Kontrolera Ruchu Lotniczego koordynująca ich pracę w Polsce Polska Agencja Żeglugi Powietrznej połączyła z uroczystością rozpoczęcia procesu operacyjnego uruchomienia nowej wieży kontroli lotniska w Katowicach.

W liście do uczestników katowickiej uroczystości prezydent podziękował kontrolerom lotniczym i wszystkim pracownikom Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej za codzienną pracę, która – jak zaznaczył - ma ogromne znaczenie dla kraju i społeczeństwa. Jednocześnie pogratulował Agencji oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania nowej wieży.

„Jestem przekonany, że obiekt, który inauguruje dziś działalność, ułatwi państwu jeszcze lepsze, niż dotychczas, wypełnianie niezwykle odpowiedzialnych obowiązków”

- podkreślił w liście odczytanym przez doradczynię prezydenta Agnieszkę Lenartowicz-Łysik Andrzej Duda.

Jak napisał prezydent, popularyzacja ruchu samolotowego w ostatnich dekadach przyniosła znaczny i szybki wzrost liczby operacji lotniczych i pasażerów, a rozwój handlu internetowego stale zwiększa tonaż przewożonych towarów. „Bieżące dane pokazują, że obecnie w Polsce wszystkie powyższe wskaźniki rosną nawet o kilkanaście procent rocznie” - wskazał prezydent.

Zwrócił też uwagę, że w ciągu kilkunastu lat liczba podróżnych może się w Polsce podwoić, zbliżając do stu milionów rocznie. „Rejsy samolotowe, jako najszybszy sposób transportu, odgrywają przecież olbrzymią i coraz większą rolę w wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarki narodowej. Pasażerowie, wybierając je czy to w celach turystycznych, czy to biznesowych, liczą na niezawodność tego środka komunikacji” - przypomniał.

„Wszystko to stawia wciąż nowe i coraz ambitniejsze wyzwania przed kontrolą ruchu lotniczego w przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej. To od Państwa uwagi, rzetelności i profesjonalizmu zależy bezpieczeństwo załóg i pasażerów oraz personelu naziemnego lotnisk, jak również sprawny przepływ ruchu”

- zwrócił się do pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej prezydent.

„Dlatego z radością i satysfakcją przyjmuję informacje o tym, że Polscy kontrolerzy ruchu lotniczego i informatorzy służby powietrznej są bardzo wysoko cenieni nie tylko w kraju, ale i na świecie”

- skonkludował Andrzej Duda, gratulując pracownikom branży osiągnięć i dziękują im za dobrą pracę.

Również premier – w liście odczytanym przez ministra infrastruktury Andrzej Adamczyka – przekazał pracownikom tej służby wyrazy najwyższego uznania i wdzięczności za profesjonalizm oraz zaangażowanie w pracę.

„Dynamicznie rozwijająca się branża lotnicza stoi przed wielkimi wyzwaniami. Szczególnie ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom powierzonym Państwa opiece. Wiem, że podejmujecie to wyzwanie i czynicie wiele, aby ruch lotniczy odbywał się sprawnie i był komfortowy dla użytkowników”

- napisał do kontrolerów lotniczych Mateusz Morawiecki.

Zadeklarował wielkie uznanie dla najnowszej inwestycji Agencji – najnowocześniejszej i najwyższej wieży kontroli lotniska w Katowicach. Wyraził przekonanie, że zapewni ona doskonałe warunki i w wielkim stopniu ułatwi pracę kontrolerom lotów; zapewni też bezpieczeństwo pasażerom.

„Wiem, że zawsze możemy liczyć na Państwa ofiarność i zawodowe umiejętności. Dziękuję za tę postawę, za odpowiedzialność i za to, że ochrona życia i zdrowia ludzi jest zawsze najważniejszą zasadą działania”

- napisał szef rządu, życząc wszystkim związanym z polskim transportem lotniczym, aby ich wyjątkowa praca przynosiła satysfakcję wynikającą z wagi pełnionej przez nich misji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Proces za propagowanie faszyzmu

zdjęcie ilustracyjne / qimono CC0

  

Akt oskarżenia wobec pięciu mężczyzn, którym zarzucono m. in. publiczne propagowanie faszyzmu, skierowała do sądu prokuratura - poinformował w czwartkowym komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz. Mężczyznom grozi do dwóch lat więzienia.

W listopadzie ub.r. na skutek działań funkcjonariuszy świętokrzyskiej policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, trzem mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania materiałów o treści faszystowskiej i nawołujących do nienawiści na tle m.in. różnic narodowościowych i wyznaniowych. Prokurator zastosował wówczas wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Z kolei w marcu funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji w Kielcach i Poznaniu oraz ABW w związku z tą sprawą przeprowadzili przeszukania w kilkunastu miejscach na terenie czterech województw. Zatrzymano trzech kolejnych mężczyzn.

"Zabezpieczono materiały multimedialne, literaturę, a także odzież i naszywki zawierające zakazane treści i symbole. Funkcjonariusze znaleźli również szereg niebezpiecznych narzędzi m.in. noże, tasaki, siekiery, czy miecze"

– mówił wówczas Maciej Ślusarczyk z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa. Prokurator także zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze - dozory policji i poręczenia majątkowe.

W zakończonym właśnie przez kielecką prokuraturę śledztwie, oskarżono pięć osób, którym zarzucono m.in. posiadanie w celu rozpowszechniania materiałów propagujących faszystowski ustrój państwa i publiczne propagowanie faszyzmu poprzez wznoszenie gestów pozdrowienia faszystowskiego.

"W toku sprawy dwóch spośród nich nie przyznało się do winy, wszyscy składali natomiast wyjaśnienia. Co istotne jeden z oskarżonych był już w przeszłości karany za podobne przestępstwo"

– podkreślił prok. Prokopowicz.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Kielcach.

Oskarżonym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl