Wielki krzak konopi w... ogródku

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/7raysmarketing

  

Prawie 2-metrowy krzak konopi indyjskich odnaleźli policjanci z Czarnkowa (Wielkopolskie) w ogródku 23-latka. „Ogrodnik” został zatrzymany; za nielegalną uprawę grozi mu teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak tłumaczyła asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (Wielkopolskie), policjanci udali się na jedną z posesji na terenie gminy Czarnków, by sprawdzić informacje o tym, że jeden z jej domowników uprawia konopie indyjskie i posiada gotowy susz marihuany.

„W trakcie dokładnego sprawdzania posesji funkcjonariusze znaleźli w przydomowym ogródku krzak konopi indyjskiej. Nielegalna roślina miała około 180 cm wysokości. W pobliżu znajdowały się również ślady świadczące o wcześniejszym wycięciu kilku krzewów”

– podkreśliła Górzna-Kustra.

Dodała, że także na strychu domu policjanci zabezpieczyli gotowy susz marihuany oraz rośliny, które właściciel suszył w tzw. wędzarni. „Po zważeniu łącznie znalezionych środków odurzających okazało się, że są ich dwa kilogramy” – podkreśliła.

W sprawie zatrzymano 23-letniego „ogrodnika”. Zabezpieczono także narkotyki, które trafiły do policyjnego depozytu. Zatrzymany mężczyzna nie był wcześniej karany. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów; chce dobrowolnie poddać się karze.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Cyberatak na Partię Pracy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Brytyjska opozycyjna Partia Pracy poinformowała dziś, że padła ofiarą "wyrafinowanego cyberataku na dużą skalę", ale zapewniła, że nie powiódł się on i żadne wrażliwe dane nie zostały wykradzione.

Jak poinformowała rzeczniczka Partii Pracy, cyberatak "spowolnił niektóre z działań związanych z kampanią wyborczą", ale wszystko zostało już przywrócone do poprzedniego stanu. Dodała, że cyberatak został zgłoszony do Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC).

"Doświadczyliśmy wyrafinowanego i zakrojonego na szeroką skalę ataku cybernetycznego na cyfrowe platformy Partii Pracy. Podjęliśmy szybkie działania i dzięki naszym solidnym systemom bezpieczeństwa próby zakończyły się niepowodzeniem. Utrzymano integralność wszystkich naszych platform i jesteśmy przekonani, że nie doszło do naruszenia danych"

- powiedziała rzeczniczka.

Nie sprecyzowano, jakie kanały komunikacji zostały zaatakowane, zarówno główna strona internetowa ugrupowania, jak i jego profile na Twitterze i Facebooku działają normalnie.

Według źródeł w Partii Pracy chodziło o ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service), który polega na skierowaniu ogromnej ilości ruchu internetowego na cel ataku, aby przeciążyć serwery komputerowe, powodując awarię ich oprogramowania. Jak ujawniło źródło, stwierdzono "dziesiątki milionów zapytań - w większości przesłanych z Rosji i Brazylii".

Często tego typu ataki są przeprowadzane za pośrednictwem sieci przejętych komputerów i innych podłączonych do internetu urządzeń, których właściciele mogą nie wiedzieć, że ich sprzęt jest w to zamieszany.

Ataki DDoS nie są zwykle uznawane za próbę zhakowania komputerów, ponieważ nie wiążą się z włamaniem się do systemów docelowych w celu zainstalowania złośliwego oprogramowania. Czasami są jednak wykorzystywane w celu odwrócenia uwagi i przeprowadzenia bardziej szkodliwego ataku.

Brytyjskie służby wywiadowcze ostrzegały przed możliwością cyberataków przeprowadzanych przez Rosję i inne państwa w trakcie kampanii przed wyborami do Izby Gmin 12 grudnia, jak i w czasie samego głosowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl