Jak tłumaczyła asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (Wielkopolskie), policjanci udali się na jedną z posesji na terenie gminy Czarnków, by sprawdzić informacje o tym, że jeden z jej domowników uprawia konopie indyjskie i posiada gotowy susz marihuany.

„W trakcie dokładnego sprawdzania posesji funkcjonariusze znaleźli w przydomowym ogródku krzak konopi indyjskiej. Nielegalna roślina miała około 180 cm wysokości. W pobliżu znajdowały się również ślady świadczące o wcześniejszym wycięciu kilku krzewów”

– podkreśliła Górzna-Kustra.

Dodała, że także na strychu domu policjanci zabezpieczyli gotowy susz marihuany oraz rośliny, które właściciel suszył w tzw. wędzarni. „Po zważeniu łącznie znalezionych środków odurzających okazało się, że są ich dwa kilogramy” – podkreśliła.

W sprawie zatrzymano 23-letniego „ogrodnika”. Zabezpieczono także narkotyki, które trafiły do policyjnego depozytu. Zatrzymany mężczyzna nie był wcześniej karany. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów; chce dobrowolnie poddać się karze.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.