Przegrane wybory parlamentarne sprawiły, że Schetyna nie zbiera najlepszych not nie tylko wśród polityków KO, ale i wyborców Platformy Obywatelskiej.

Schetyna ma nowego, zaskakującego konkurenta w walce o fotel szefa PO. Jest nim...


Schetyna ma nowego, zaskakującego konkurenta w walce o fotel szefa PO. Jest nim...

Agnieszka Pomaska stwierdziła niedawno, że PO... potrzebuje nowego otwarcia, Borys Budka ocenił, że Platforma potrzebuje zmian. "Wiem o kilku kandydatach, którzy rozważają swój start. Ja również rozważam start w wyborach na szefa PO" – powiedziała Joanna Mucha.

W „Studiu Prasowym” – wspólnej audycji Telewizji Republika i Polskiego Radia 24 publicyści komentowali wydarzenia ostatniego tygodnia.

Według Zbigniewa Parafianowicza Grzegorz Schetyna "walczy o utrzymanie władzy w partii”.

– A także o ustawienie „machiny” opozycyjnej na wybory prezydenckie. Schetyna jest stworzony do zakulisowych gier. Jarosław Kaczyński natomiast po raz drugi ma większość bezwzględną, ale od tygodnia słyszymy, że broni swojego pomysłu utrzymania premiera Morawieckiego na stanowisku, bo ma silnych "podgryzaczy" w postaci ministra Gowina i ministra Ziobry. Oni mają swoje pomysły

– skomentował publicysta.

Edyta Hołdyńska („Sieci”) zwróciła uwagę na powyborcze kłótnie frakcyjne w obozie Zjednoczonej Prawicy.

„Jarosław Gowin zaczyna wetować pewne pomysły z kampanii wyborczej, np. trzydziestokrotność składek ZUS. Jednak politycy Zjednoczonej Prawicy potrafią iść razem i wygrywać wybory. Gdyby opozycja się zjednoczyła, albo nie dotrwałaby do samych wyborów - bo by się skłóciła - albo elektorat byłby tak nie do pogodzenia, że nie zagłosowałby na taki twór” – oceniła.

Eliza Olczyk („Wprost”) oceniła, że opozycja jest „bardzo zróżnicowana w poglądach".

W wielu przypadkach są one (poglądy – red.) sprzeczne. W eurowyborach wyszło, że taki połączony blok przegrywa z PiS. Tym razem opozycja jako całość odniosła duży sukces, zdobyła Senat. Po tych wyborach, poza liderem PSL i Konfederacją wszyscy inni nie są zadowoleni. PiS nie jest zadowolony, bo liczył na więcej głosów w Sejmie, miał mieć też większość w Senacie

– mówiła dziennikarka.

Redaktor Jacek Łęski mówiąc o scenie politycznej w Polsce, wspomniał o zmianach w Senacie.

„Wynik wyborów w Senacie pokazuje, że sytuacja polityczna się zmieniła. Nie będzie to kadencja łatwa dla Prawa i Sprawiedliwości, jeśli chodzi o prace legislacyjne”

– powiedział Łęski.