Sprzeczne uczucia Bartosza Kurka. Polak zadebiutował w Vero Volley Monza

Bartosz Kurek w meczu reprezentacji Polski z Japonią / fot. FIVB

  

Bartosz Kurek zadebiutował w sobotę w barwach Vero Volley Monza. Polski siatkarz może być zadowolony ze swojej gry - zdobył 13 punktów i był liderem drużyny. Jednak jego klub przegrał ligowe spotkanie z Allianz Power Volley Milano 0:3.

31-letni Kurek, mistrz świata z 2018 roku i mistrz Europy z 2009, niedawno wrócił do gry. W sezonie reprezentacyjnym wziął udział tylko w Pucharze Świata, ale drużynę opuścił - zgodnie z umową z trenerem Vitalem Heynenem - na trzy kolejki przed końcem. Wcześniej borykał się z kontuzją kręgosłupa, w kwietniu przeszedł operację.

W poprzednim sezonie Kurek sezon zaczął w Stoczni Szczecin, ale wobec poważnych kłopotów finansowych tego klubu rozwiązał z nim umowę. Szukając w trybie pilnym nowego pracodawcy zdecydował się w grudniu na przejście do ONICO Warszawa. W krótkim czasie stał się podstawowym graczem drużyny, ale w fazie play off nie był w stanie jej wspomóc na boisku ze względu na uraz.

W tym sezonie w lidze włoskiej zobaczyć można kilku reprezentantów Polski: Mateusz Bieniek (Cucine Lube Civitanova), Bartosz Bednorz (Leo Shoes Modena), Wilfredo Leon i trener Heynen (Sir Safety Conad Perugia).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


"Godziny dla seniorów" do korekty - wnioskuje Polska Izba Handlu. Bywa, że paraliżują pracę sklepu

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

System robienia zakupów przez seniorów w godzinach pomiędzy 10.00 -12.00 wymaga korekty. Zdarza się, że takie rozwiązanie paraliżuje pracę sklepów - oceniła w poniedziałek Polska Izba Handlu

Po kilku pierwszych dniach działania godzin dla seniorów w sklepach oceniamy, że jakkolwiek intencje ustawodawcy były podyktowane względami bezpieczeństwa i troską o osoby starsze, to w praktyce rozwiązanie wymaga w najlepszym razie korekty

 - czytamy w opublikowanym w poniedziałek na Twitterze wpisie Polskiej Izby Handlu.

Z kolei na stronie PIH, czytamy, że sygnały docierające od handlowców wskazują, że "rozwiązanie to nierzadko paraliżuje pracę sklepów".

"Przed placówkami detalicznymi dochodzi do niepotrzebnych nieporozumień i konfrontacyjnych sytuacji, ponieważ nie każdy chce się dostosować do zasad, a personel nie możliwości legitymowania klientów". Największy problem - jak informuje Izba - dotyczy małych placówek, gdzie nie ma ochrony.

Nie ma jasnych wytycznych, co zrobić, jeśli klient spróbuje siłą wtargnąć do sklepu, nie będzie chciał odpowiedzieć ile ma lat i jak weryfikować wiek

 - czytamy w jednej z cytowanych na stronach PIH wypowiedzi personelu sklepu.

Z innego cytowanego przez PIH sygnału wynika, że "problematyczna jest praktyczność tego rozwiązania np. w centrach biurowych miast, gdzie właściwie nie ma osób starszych i sklepy przez dwie godziny stoją puste(...). Z kolei po zakończeniu czasu dla seniorów tworzą się kolejki, co nie sprzyja bezpieczeństwu sanitarnemu”.

Dodatkowo - jak czytamy - do trudnych sytuacji dochodzi, jeśli młodszy klient zaczął robić zakupy przed godziną 10, a kończy już po 10.

Niejasny jest też status osób młodszych robiących zakupy dla starszych, którymi się opiekują. Z punktu widzenia seniorów odwiedzających sklep pomiędzy 10 a 12 obecność takiej osoby budzi sprzeciw i niechęć

- czytamy.

"Otrzymaliśmy liczne informacje, iż rozwiązanie to nie wspiera funkcjonowania handlu w zakresie obsługi osób starszych, a stwarza problematyczne i potencjalnie konfliktowe sytuacje zarówno pomiędzy klientami sklepów, jak i pomiędzy klientami a obsługą" – komentuje wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński. Dodaje, że być może lepsze byłoby na przykład wprowadzenie godzin priorytetowych dla osób 65+.

Mogliby wtedy wejść bez kolejki do sklepu i mieć bezwzględne pierwszeństwo przy kasie. To także znacząco skróciłoby czas pobytu tych osób w sklepach

- uważa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts