Wyłudził milion zł. Prokuratura szuka ofiar oszusta

/ prokuratura.opole.pl

Prokuratura Rejonowa w Opolu poszukuje ofiar 43-letniego mężczyzny, który oszukał co najmniej kilkadziesiąt osób. Wśród jego ofiar jest m.in. zakonnica, która wydała mu kilkaset tysięcy złotych z Domu Pomocy Społecznej. Ogółem oszust mógł wyłudzić ponad milion złotych.

Na stronie Prokuratury Okręgowej w Opolu zamieszczono komunikat, w którym prosi się osoby mogące być ofiarą 43-letniego Piotra Klemczaka o kontakt ze śledczymi lub policją. Opublikowano także zdjęcia oszusta, który posługiwał się kilkoma nazwiskami. Obecnie podejrzany znajduje się w areszcie tymczasowym.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury mężczyzna oszukiwał z reguły kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej czasami też finansowej. Z pokrzywdzonymi nawiązywał bliższą relację, co pozwalało zdobyć ich zaufanie. Mógł też oszukiwać osoby starsze. Dla uwiarygodnienia swojej tożsamości oraz celem zdobycia bądź umocnienia zaufania, podawał się za policjanta, żołnierza, detektywa, windykatora czy też przedsiębiorcę. Następnie, pod pozorem dokonywania fikcyjnych inwestycji w nieruchomości bądź w rozwój prowadzonej działalności gospodarczej, czy też rzekomych, intratnych transakcji (np. skupu miedzi, zakupu po atrakcyjnej cenie przedmiotów na licytacji komorniczej), pożyczał pieniądze od pokrzywdzonych, których nigdy nie zwracał.

Jak ustalono Piotr Klemczak posługiwał się przybranymi nazwiskami „Kuczera”, „Kotowicz”, „Klimek”, „Klimczak”. Często jako swój adres zamieszkania podawał Szczecin. Mężczyzna zmieniał również swój wizerunek. Według szacunków śledczych, oszust wyłudził od swoich ofiar milion złotych.

W toku śledztwa uzyskano informacje pozwalające podejrzewać, że pokrzywdzonych działaniami Piotra Klemczaka mogło być więcej i na tej podstawie podjęto decyzję o publikacji wizerunku i danych osobowych podejrzanego. Oczekuje się, że umożliwi to ustalenie pełnego zakresu jego przestępczej działalności.

Osoby pokrzywdzone działaniami Piotra Klemczaka proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nr tel. 885 680 270 bądź 77 422 25 53, 77 422 25 64 lub z Prokuraturą Rejonową w Opolu pod nr tel. 77 400 12 39.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts