Schetyna zamieścił w mediach społecznościowych wpis, który być może miał według niego być hołdem dla bestialsko zamordowanego przez komunistyczną bezpiekę ks. Jerzego Popięłuszkę, ale jego treść wskazuje jednak na to, że polityk PO nie jest w stanie wznieść się ponad bieżące podziały polityczne, nawet w tak ważnym dla milionów Polaków dniu.

Z logiki wpisu wynika, że zarówno bł. ks. Jerzy Popiełuszko, jak i Piotr Szczęsny zginęli w walce z totalitaryzmem, a winni tych tragedii są komuniści i obecnie rządzący PiS.

Do szokującego oświadczenia Schetyny odniósł się na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz.

- Idento! Po prostu idento! Błogosławiony ks. Jerzy zamordowany przez zgraję SB-eków, którym PO zapowiada przywrócenie przywilejów emerytalnych odebranych przez PiS. Drugi zabił się sam. Ten człowiek nigdy nie powinien być posłem RP! Hańba

- napisał historyk.

19 października 1984 r. został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW. Po brutalnym pobiciu, oprawcy wrzucili księdza do Wisły na tamie koło Włocławka. Został pochowany na placu przed kościołem św. Stanisława Kostki, gdzie był duszpasterzem. W pogrzebie ks. Popiełuszki uczestniczyły setki tysięcy ludzi.

Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. podczas mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Trwa jego proces kanonizacyjny.