Jane Fonda polubiła kajdanki? Znowu została aresztowana

Jane Fonda / youtube.com/printscreen

  

Zaledwie tydzień temu cały świat obiegły fotografie skutej w kajdanki laureatki Oscara, a Jane Fonda już powtórzyła swój "wyczyn". Po raz kolejny aktorka została aresztowana. Swój udział w kolejnej manifestacji gwiazda zapowiedziała od razu po opuszczeniu aresztu - i tak właśnie zrobiła.

Doskonale znana całemu światu aktorka Jane Fonda tydzień temu zaskoczyła nie tylko swoich fanów. Przed kongresem amerykańskim postanowiła bowiem zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych i... zaprotestować. Wszystko skończyło się dla 81-letniej aktorki nieciekawie: została aresztowana. Okazało się, że protest był nielegalny.

Problemy z policją nie zniechęciły jednak gwiazdy. Od razu po opuszczeniu aresztu zapowiedziała udział w kolejnych manifestacjach. I tak się stało. Minął tydzień, a aktorka kolejny raz dała się sfotografować ze skutymi rękami.

Aktorka pomimo mało sympatycznych okoliczności, pochwaliła policjantów za uprzejmość i profesjonalizm.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pudelek.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

LOT, Wizz Air, Ryanair: Loty do Włoch bez zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Linie lotnicze PLL LOT, Wizz Air i Ryanair latają do Włoch zgodnie z rozkładem - poinformowali przewoźnicy. Zaznaczyli, że monitorują sytuację związaną z epidemią koronawirusa i stosują się do zalecanych procedur.

Narodowy przewoźnik, PLL LOT obsługuje połączenia do Wenecji i Mediolanu. Jak powiedział Michał Czernicki p.o. rzecznik prasowy LOT-u, polski przewoźnik na razie normalnie lata do Włoch.

- Rejsy odbywają się zgodnie z rozkładem, ale cały czas monitorujemy sytuację związaną z koronawirusem

- zaznaczył.

Biuro prasowe LOT zapewniło, że spółka zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji w skali globalnej, stąd "bezpieczeństwo pasażerów i członków załogi jest dla nas absolutnym priorytetem".

- Współpracujemy ściśle zarówno z polskim rządem i Głównym Inspektoratem Sanitarnym, jak i z pozostałymi przewoźnikami lotniczymi, co pozwala nam na szybką wymianę informacji nt. sytuacji na poszczególnych rynkach. Wdrażamy bardzo restrykcyjne procedury krajowe i międzynarodowe służące osiągnięciu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa

 - dodano.

W związku z koronawirusem, polski przewoźnik zawiesił do 28 marca rejsy z Warszawy do Pekinu.

Swoich rejsów do Włoch nie odwołują też irlandzkie linie Ryanair oraz węgierski Wizz Air.

Olga Pawlonka z Ryanaira przekazała, że "wszystkie loty Ryanaira do Włoch odbywają się normalnie".

- Będziemy na bieżąco reagować na wszelkie zalecenia i instrukcje ochrony zdrowia publicznego

 - zapewniła. Irlandzki przewoźnik lata z Polski m.in. do Rzymu, Pizy, Bolonii, Rimini czy Neapolu.

Przedstawiciele węgierskiego Wizz Air, który lata m.in. z Polski m.in. do Mediolanu, Rzymu, Neapolu czy Bolonii, w przesłanym PAP oświadczeniu podkreślili, że monitorują rozwój sytuacji w odniesieniu do koronawirusa i podjęli środki ostrożności zgodnie z wytycznymi WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

- Członkowie naszej załogi są regularnie informowani o sytuacji, a także zostali poinstruowani jak rozpoznawać objawy koronawirusa. Mamy odpowiednie procedury czyszczenia samolotu w przypadku podejrzenia wystąpienia jakiejkolwiek choroby zakaźnej na pokładzie

- zapewniono.

Dodano, że odpowiednie procedury znają również zespoły obsługi technicznej przewoźnika oraz personel naziemny.

- Nie wystąpiły zakłócenia dotyczące lotów Wizz Air, jednak w przypadku spodziewanych zakłóceń, pasażerowie, których one dotyczą, będą o tym informowani bezpośrednio. Obecnie we Włoszech nie obowiązuje zakaz podróży lotniczych, więc nie oferujemy odszkodowania pasażerom, którzy chcą odwołać swoje loty

 - dodał Wizz Air.


Dziś włoska Obrona Cywilna poinformowała, że przypadki koronawirusa zanotowano w 20 z ok. 100 prowincji. Najwięcej zachorowań zanotowano na północy kraju. Zmarło siedem osób, obciążonych innymi chorobami, a zachorowało blisko 300.

Zgodnie z ostatnim dostępnym raportem WHO datowanym na 24 lutego na świecie potwierdzono blisko 80 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Chinach, gdzie w grudniu wybuchła epidemia, potwierdzono ponad 77 tys. zarażeń i odnotowano ponad 2,5 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono do tej pory ponad 2 tys. przypadków zachorowań w 29 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech, Francji. Poza Chinami wirus spowodował 23 zgodny. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts