W środę, w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, pod oknem krakowskiej kurii przy ul. Franciszkańskiej, gdzie papież-Polak podczas swoich pielgrzymek do kraju chętnie spotykał się z rodakami, środowiska LGBT zorganizowały osobliwą "dyskotekę". Zgromadzenie, jak podkreśla policja, było spontaniczne i nie było wcześniej planowane i zgłaszane stosownym organom.

Do aktywistów LGBT podczas ich happeningu wyszedł ks. Andrzej Fryźlewicz, modląc się na różańcu. Duchowny szybko stał się obiektem prowokacji, a część aktywistów groziła mu wezwaniem policji.

Zdjęcia z wydarzeń pod krakowską kurią obiegły polskie media, jednak w osobliwy sposób zostały one wykorzystane przez plotkarski portal pudelek.pl. Wypikselowanym zdjęciem ks. Fryźlewicza portal postanowił zilustrować tekst przedstawiający wspomnienia aktora Dawida Ogrodnika m.in. o "seksualnych orgiach" księży i niemoralnych propozycjach.

"To jest szczyt chamstwa.. Zilustrować atakujący księży i Kościół artykuł zdjęciem księdza prałata Andrzeja Fryźlewicza, który jak wiemy wystąpił przeciwko imprezie LGBT pod papieskim oknem..." - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy twitterowiczów:

Ksiądz prałat Andrzej Fryźlewicz jest kapelanem honorowym Ojca Świętego, kanonikiem Krakowskiej Kapituły Katedralnej. Od kilkudziesięciu lat nieprzerwanie mieszka przy Franciszkańskiej 3. Tuż obok jego pokoju mieszkało aż trzech papieży: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. Przez wiele lat duchowny był osobistym sekretarzem kard. Franciszka Macharskiego, metropolity krakowskiego.