- To błogosławiony, który swoim integralnym życiem, obroną praw i godności każdego człowieka, aż po męczeńską śmierć, przemawia do wszystkich i po dziś dzień, już z nieba, pomaga w trudnych życiowych sytuacjach

 – powiedział rzecznik Episkopatu Polski z okazji przypadającej w sobotę 35. rocznicy śmierci błogosławionego.

Podkreślił jednocześnie, że "o ogromnej popularności bł. ks. Popiełuszki świadczą liczne świadectwa łask otrzymanych za jego przyczyną oraz stale palące się znicze i świeże kwiaty przy jego grobie".

Ks. Rytel-Andrianik zauważył, że bł. ks. Jerzy Popiełuszko jest jedną z najbardziej znanych postaci na świecie. "Grób tego zwyczajnego i jednocześnie niezwykłego księdza na warszawskim Żoliborzu odwiedziły od czasu jego męczeńskiej śmierci 23 miliony osób, pośród nich prezydenci i premierzy zachodnich mocarstw, hierarchowie kościelni, a także papieże Jan Paweł II i Benedykt XVI” – przypomniał rzecznik Episkopatu Polski.

- Ta globalna popularność legendarnego kapelana "Solidarności" ma swoje korzenie w tym, co powiedział o nim św. Jan Paweł II: "On jest patronem naszej obecności w Europie za cenę ofiary z życia, tak jak Chrystus”

– powiedział ks. Rytel-Andrianik.