- Bardzo chciałbym podziękować wyborcom, którzy oddali głosy na listę Prawa i Sprawiedliwości zarówno do Sejmu jak i do Senatu, szczególnie tym wyborcom, którzy na mnie głosowali

 – powiedział dziennikarzom w Gdańsku poseł PiS.

Smoliński startował w wyborach do Sejmu z szóstego miejsca z listy PiS w okręgu gdańskim (nr 25); zdobył 10 993 głosy, co dało mu trzeci wynik na liście. Wybory w okręgu gdańskim do Sejmu wygrała z wynikiem 41,31 proc. Koalicja Obywatelska, co dało jej 6 mandatów. Na drugim miejscu jest PiS z poparciem 32,10 proc. i 4 mandatami. Okręg nr 25 obejmuje powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski, sztumski oraz miasta Gdańsk i Sopot. W poprzednich wyborach w 2015 r. w okręgu gdańskim triumfowała Platforma Obywatelska (34,72 proc. i 5 mandatów), przed PiS (29,61 proc., 5 mandatów).

Poseł zwrócił uwagę, że głosowali na niego w głównej mierze mieszkańcy powiatu tczewskiego i miasta Tczewa, gdzie zdobył najwięcej głosów i gdzie wygrał ze wszystkimi kontrkandydatami, ze wszystkich opcji politycznych.

Dodał, że co prawda w Gdańsku w okręgu nr 25 PiS przegrał wybory, ale wygrał w czterech powiatach: starogardzkim, tczewskim, kwidzyńskim i sztumskim. Zaznaczył, że PiS wygrało wybory w pomorskim okręgu nr 26. Zauważył, że jeżeli porównać wyniki na Pomorzu z tymi sprzed czterech lat, to tegoroczne były zdecydowanie lepsze dla PiS.

- Powoli mogę powiedzieć, że odbijamy Pomorze

 - ocenił.

Poseł podziękował wyborcom za zaufanie.

- Myślę, że tego zaufania nie zawiedziemy i będziemy dbali o to, żeby Pomorze się dalej rozwijało tak jak do tej pory - mówił.

Smoliński poinformował, że chciałby, żeby w nowej kadencji parlamentu była kontynuowana dotychczasowa polityka PiS zrównoważonego rozwoju kraju. Dodał, że Pomorze ma to szczęście, że jest jednym z najlepiej rozwijających się regionów w Polsce, ale także potrzebuje inwestycji. Podkreślił, że razem z innymi posłami PiS, będzie dbał m.in. o rozwój inwestycji na Pomorzu szczególnie w infrastrukturę transportową. Przypomniał, że w planach jest też rewitalizacja Żuław.