Nowy okręt desantowy dla Seulu

/ wikipedia.eng / public domain

  

Południowokoreański koncern zbrojeniowy Hyundai Heavy Industries otrzymał od Marynarki Wojennej Korei (Rok Navy) kontrakt na prace koncepcyjne dotyczące okrętów desantowych, z których operować mogłyby myśliwce wielozadaniowe F-35B.

W ramach programu LPX-II do Marynarki Wojennej Korei mają trafić okręty desantowe, z których swobodnie będą operować samoloty krótkiego startu i pionowego lądowania STOVL. W ramach kontraktu, do końca 2020 r. Hyundai Heavy ma zakończyć prace koncepcyjne. Faza produkcyjna nie jest natomiast jeszcze znana.

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo w ramach wcześniejszego program LPX-I stworzyło jednostki Dokdo (na zdj.) oraz Marado, z których mogły operować jedynie śmigłowce, a nie samoloty.

Nowy okręt desantowy ma być rozwinięciem rozwiązań jakie zastosowano w poprzednich jednostkach i charakteryzować się większą wypornością, a także możliwością operowania myśliwców F-35B. Rząd w Seulu zamówił już 40 egzemplarzy F-35A. Jeśli zaś chodzi o projekt LPX-II, zapotrzebowanie ma wynieść od 10 do 15 egzemplarzy  F-35B. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ruszyła debata prawyborcza w PO

/ PlatformaObywatelska

  

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.

Oboje kontrkandydaci pojawili się w Domu Dziennikarza na Foksal krótko przez godziną 11.

Bardziej spektakularne było wejście Kidawy-Błońskiej, która przybyła wraz z mężem, a towarzyszył jej tłum zwolenników, ubranych w koszulki z napisem "Kidawa 2020", krzyczących "Kidawa! Kidawa!". W grupie tej były m.in. szefowa sztabu poseł Monika Wielichowska i aktorka Anna Nehrebecka.

Wejściu Jacka Jaśkowiaka towarzyszyły jedynie skromne oklaski. Na sali są jednak również jego zwolennicy z napisem "#prezydent JJ"

Na debacie pojawili się czołowi politycy PO m.in. lider partii Grzegorz Schetyna, szef Komitetu Wyborczego Rafał Grupiński.

Sobotnia debata jest jedyną zaplanowaną w ramach prawyborów. Oboje kontrkandydaci od 28 listopada podróżują po Polsce i spotykają się z działaczami PO. Kandydat na prezydenta zostanie wyłoniony 14 grudnia br. podczas konwencji PO w Warszawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl