Afganistan otrzymał kolejne Mi-35

/ flickr.com

  

W tym tygodniu w bazie lotniczej w Kabulu miała miejsce uroczystość przekazania przez rząd indyjski dwóch śmigłowców bojowych Mi-35 Siłom Powietrznym Afganistanu.

Na ceremonii obecni byli indyjski ambasador w Afganistanie Vinay Kumar, a także obecnie sprawujący funkcję szefa resortu obrony Afganistanu Asadullah Khalid. Afgański polityk podziękował rządowi w New Delhi za przekazane śmigłowce dodając przy tym, że pomogą one w zapewnieniu pokoju w kraju.

Śmigłowce Mi-35 mają być wykorzystywane do operacji antyterrorystycznych, a także w walce z Talibami. Warto przy tym zaznaczyć, że w tym roku strona indyjska przekazała łącznie już cztery śmigłowce Mi-35. Helikoptery zastąpią w Siłach Powietrznych Afganistanu cztery śmigłowce, które zostały przekazane pomiędzy 2015 a 2016 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wypadek pod Kamieńskiem. "Jedynka" zablokowana

/ Image by SplitShire from

  

Z powodu zderzenia trzech samochodów osobowych nieprzejezdna jest droga krajowa nr 1 w miejscowości Ochocice pod Kamieńskiem (Łódzkie) - poinformował dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. Policja wprowadziła objazdy.

Do zdarzenia doszło na 420. kilometrze trasy dk 1 w miejscowości Ochocice w gminie Kamieńsk w powiecie radomszczańskim. To odcinek trasy między Kamieńskiem i Krośniewicami.

Jak przekazała Edyta Jędrzejewska z łódzkiego Punktu Informacji Drogowej, w sobotę przed godz. 10 doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Jego okoliczności wyjaśnia policja.

Z uwagi na zdarzenie na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 1 zablokowany jest ruch w obu kierunkach.

"Policja wprowadziła objazdy. Dla jadących od strony Katowic ruch odbywa się przez zjazd na dk 42 na Radomsko, a dalej dk 91 do Piotrkowa Trybunalskiego. Pojazdy osobowe mogą zjeżdżać też w miejscowości Rozprza do Jeżowa i tam powrócić na dk 1. Objazd dla jadących z Gdańska odbywa się analogicznie"

– przekazała Jędrzejewska.

Zdaniem drogowców utrudnienia mogą potrwać ok. dwóch godziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl