Zgrupowanie poligonowe batalionu inżynieryjnego

/ mat. 1. PSap. / http://1psap.wp.mil.pl/pl/4_454.html

  

W dniach 7-18 października w Ośrodku Pokonywania i Forsowania Przeszkód Wodnych w Prędocinie zrealizowano szkolenie poligonowe 3. Batalionu inżynieryjnego.

Głównym celem szkolenia poligonowego było podtrzymanie zdolności pododdziału do realizacji zadań zgodnie z bojowym przeznaczeniem oraz doskonalenie nawyków bojowego zachowania się żołnierzy. Osiągnięcie ww. celów było realizowane na zajęciach z taktyki inżynieryjnej, szkolenia ogniowego, minerstwa oraz przepraw. Głównym szkolącym się pododdziałem na zgrupowaniu była kompania ewakuacyjna - podaje portal 1. Brzeskiego Pułku Saperów. 

W czasie szkolenia poligonowego umiejętności dowódcze nabywali praktykanci z AWL we Wrocławiu, którzy realizowali zadania w roli dublerów dowódców plutonów. Działania żołnierzy batalionu wspierali i zabezpieczali wyznaczeni żołnierze z batalionu logistycznego, kompanii dowodzenia i zespołu ewakuacji medycznej - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 1. PSap.

Wczytuję komentarze...

Nowa wiceminister nauki. To Anna Budzanowska

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

  

Dotychczasowa dyrektor generalna w resorcie nauki Anna Budzanowska została dziś powołana na stanowisko podsekretarza stanu w tym resorcie - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nowa wiceminister przewodniczy pracom zespołu ds. wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

Obecnie resort nauki, na czele którego stoi Jarosław Gowin, ma więc trzech wiceministrów: prof. Wojciecha Maksymowicza w randze sekretarza stanu, a w randze podsekretarzy stanu: Sebastiana Skuzę i Annę Budzanowską.

Budzanowska odpowiadała za projekty strategiczne w ministerstwie. Obecnie przewodniczy pracom zespołu do spraw wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Jest członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta z ramienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Anna Budzanowska ma stopień naukowy doktora nauk humanistycznych nadany przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskała tytuł Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Uniwersytetu Gdańskiego i Rotterdam School of Management Erasmus University.

W dotychczasowej karierze wiceminister Budzanowska m.in. pełniła funkcję dyrektora ds. współpracy instytucjonalnej w Kancelarii Prezydenta RP, kierowała również Departamentem Sportu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie odpowiadała za przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 r. i w Londynie w 2012 r. W 2007 r. roku, jako zastępca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza, sprawowała nadzór nad realizacją inicjatyw z zakresu dyplomacji kulturalnej, a także uczestniczyła w pracach związanych z planowaniem udziału Polski w EXPO w Saragossie w 2008 r.

Pracę w administracji publicznej łączyła z działalnością akademicką, zdobywając doświadczenie dydaktyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl