Łukasz Piszczek ponownie w reprezentacji! Godne pożegnanie świetnego piłkarza

Łukasz Piszczek / Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jak informuje "Przegląd Sportowy" jeden z najwybitniejszych obrońców w historii polskiej piłki ponownie zagra w biało-czerwonych barwach. Łukasz Piszczek ma wystąpić w spotkaniu eliminacji Euro 2020 ze Słowenią. Będzie to pożegnalny mecz piłkarza Borussii Dortmund.

Piszczek zagrał w koszulce z Orłem na piersi 65 razy i strzelił 3 gole. Uczestniczył z polską reprezentacją trzykrotnie w mistrzostwach Europy. Po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji postanowił jednak zakończyć reprezentacyjną karierę.

W spotkaniu ze Słowenią na Stadionie Narodowym Piszczek ma wystąpić w podstawowym składzie reprezentacji po raz ostatni. Zaplanowano, że opuści boisko po ok. 20 minutach gry. Z pewnością pożegna go wtedy owacja polskich kibiców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: przegląd sportowy, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna nie wierzy w koniec totalnej opozycji. W Senacie przekonywał o... końcu władzy

Grzegorz Schetyna / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Większość senacka, którą w tej kadencji tworzą ugrupowania i senatorowie opozycji, wybrała we wtorek Tomasza Grodzkiego z Koalicji Obywatelskiej marszałkiem izby. Jego kandydaturę poparło 51 senatorów, 48 głosowało za kandydaturą Stanisława Karczewskiego z PiS, senator Lidia Staroń wstrzymała się od głosu. Wyniki głosowania wprawiły Grzegorza Schetynę w tak dobry nastrój, że postanowił on zwrócić się do Jarosława Kaczyńskiego z... odezwą.

Tuż po wyborze na wspólnym briefingu w Senacie wystąpili: Tomasz Grodzki i lider PO Grzegorz Schetyna.

Mam dla państwa dobrą informację, która płynie z Senatu - werdykt wyborczy, który Polacy wydali 13 października, decydując o zwycięstwie partii opozycyjnych w wyborach do Senatu, został dzisiaj uhonorowany głosowaniem większości opozycyjnej.
- powiedział Schetyna.

Pogratulował nowo wybranemu marszałkowi izby wyższej parlamentu.

Bez jego zaangażowania nie odbyłaby się ta cała operacja".
- dodał Schetyna.

Lider Platformy podziękował też za wybór partnerom z pozostałych partii opozycyjnych, z którymi PO współtworzyła tzw. pakt senacki - PSL i SLD oraz senatorom niezależnym: Wadimowi Tyszkiewiczowi i Krzysztofowi Kwiatkowskiemu.

Schetyna przekonywał też, że głosowanie w Senacie pokazuje, że demokracja w Polsce ma swój solidny fundament.

To zwycięstwo dedykujemy tym wszystkim, którzy wierzyli, że werdykt wyborczy może być zachowany, że Senat może być prawdziwą izbą wyższą polskiego parlamentu.
- podkreślił szef Platformy.

Wyraził też przekonanie, że najbliższe miesiące pokażą „dobrą współpracę” między rządzącym PiS a opozycją. Przypomniał, że Senat posiada inicjatywę legislacyjną.

Będzie gwarantował uczciwą, rzetelną debatę, gdzie prawo mniejszości, prawo opozycji będzie szanowane, nie tak, jak przez ostatnie cztery lata w Sejmie i w Senacie, ale w normalny, otwarty i demokratyczny sposób.
- powiedział Schetyna.

Lider PO podzielił się także swoim planem na Senat, przekonując, że będzie on dbał o wartości nadrzędne - takie jak szacunek dla konstytucji i praworządność oraz że będzie podejmował najważniejsze decyzje, prowadzące do odbudowy pozycji Polski w Europie i na świecie.

Także walczył o to, co najważniejsze - o klimat, o świeże powietrze, wreszcie o to, co musi być solą demokracji, że każdy głos opozycji musi być wysłuchany.
- dodał szef PO.

Powiedział również, iż chciałby głosowanie dedykować prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Powiedział, że opozycja totalna się skończyła. Chciałem mu powiedzieć, że dzisiaj, teraz skończyła się władza totalna, że trzeba szanować opozycję, trzeba szanować Senat, trzeba szanować izbę wyższą.
- zaznaczył Schetyna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl