Tym razem szyku zadała w Paryżu. Media zachwycone Pierwszą Damą. "Ikona stylu!"

/ https://twitter.com/prezydentpl/status/1184741279126736896/photo/2

  

Gdzie się nie pojawi, tam zachwyca. Elegancka Pierwsza Dama robi wrażenie nie tylko w Polsce. Na jej szyk zwracają uwagę modowe i plotkarskie media zagraniczne. Tym razem Agata Duda odwiedziła Paryż, gdzie - jak zawsze - wyglądała rewelacyjnie. - Po raz kolejny udowodniła, że nie bez powodu przez wielu jest uznawana za ikonę stylu- czytamy na jednym z portali.

Pierwsza Dama pojawiła się w szkole będącą zarazem najstarszą polską placówką oświatową poza granicami Polski. Podczas spotkania z uczniami wzięła także udział we wspólnej lekturze noweli "Katarynki" Bolesława Prusa, która należy do zbioru dzieł tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Jesteście wspaniałymi ambasadorami Polski we Francji, a swoją motywacją i zaangażowaniem dajecie piękny przykład postaw patriotycznych

- zwróciła się do młodych ludzi.

Jak informuje strona Kancelarii Prezydenta: 

Pierwsza Dama oddaje się promocji czytelnictwa, podkreślając, że w książkach leży moc poznawania świata, nieograniczone możliwości nauki, samorozwoju i rozrywki. W Paryżu, razem z uczniami przeczytała fragmenty noweli „Katarynka” o bezinteresowności, wielkoduszności i altruizmie. Agata Kornhauser-Duda przypomniała, że Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego z Małżonką i cieszy się wśród Polaków wielkim zainteresowaniem, skupiając coraz więcej czytelników na całym świecie.

Jednak media plotkarskie zwrócił uwagę również na inny fakt: w tych stylizacjach Pierwsza Dama wyglądała olśniewająco!

Agata Duda miała na sobie garsonkę w jeden z najmodniejszych wzorów tej jesieni, czyli w pepitkę. Założyła do niej czarne buty na obcasie oraz zdecydowała się na swoją ulubioną fryzurę

- pisze plotek.pl.

Podczas drugiego z ważniejszych spotkań, na którym wręczała dyplomy maturzystom, zjawiła się w obcisłej sukience, złożonej z jakby dwóch części. Góra była w jasnym kolorze, a dół czarny. Po raz kolejny udowodniła, że nie bez powodu przez wielu jest uznawana za ikonę stylu

- podkreśla plotek.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, plotek.pl


Wczytuję komentarze...

Wiceminister zapowiada: w 2020 r. 27 mld dla niepełnosprawnych

/ pixabay.com/CC0/stevepb

  

Łączne środki, które rząd przeznaczy na wsparcie osób niepełnosprawnych w przyszłym roku wyniosą 27 mld zł; w 2014 r. było to 14 mld zł - wskazywał w Sejmie wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed w debacie nad projektem ws. finansowania tzw. trzynastych emerytur.

Wiceminister zaznaczył, że choć jest to poselski projekt, to w debacie pojawiły się także pytania do przedstawicieli rządu.

- Mam wrażenie, że mówicie państwo o projekcie, którego w ogóle nie ma. Ani jednej rzeczy, o której państwo mówiliście, w tym projekcie nie ma. Nikomu nic nie zabieramy, a tym bardziej nie zabieramy osobom niepełnosprawnym. To absolutne kłamstwo, nieprawda i proszę tego nie powtarzać. Żerujecie na osobach niepełnosprawnych, to jest niegodne, co robicie

 - mówił Szwed, zwracając się do posłów opozycji.

Szwed wskazywał, że z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON) finansowane są m.in. usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych, opieka wytchnieniowa, centra opiekuńczo-mieszkalne, usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

Podkreślił, że pieniądze na te cele są zagwarantowane także w przyszłym roku.

Dodał, że ze SFWON finansowane jest także świadczenie uzupełniające dla osób niesamodzielnych w kwocie do 500 zł. "W tym roku przeznaczamy na to 811 mln zł, w przyszłym roku - 4,5 mld zł i to jest kwota z Funduszu Solidarnościowego. Nikomu nic nie zabieramy, a dokładamy" - podkreślił Szwed.

Zaznaczył, że łączne środki, które rząd przeznaczył na wsparcie osób niepełnosprawnych w 2020 r. wyniosą 27 mld zł. "W 2014 r. było to 14 mld zł." - dodał.

- Problemów jest dużo, próbujmy je rozwiązać razem, bo osoby niepełnosprawne potrzebują wsparcia, ale nie taką demagogią, jaką państwo tutaj uprawialiście

 - powiedział wiceminister rodziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl