4 tys. porcji marihuany w stodole

Marihuana / rawicz.policja.gov.p

  

4 tys. porcji marihuany zabezpieczyli w stodole na terenie posesji 43-latka policjanci z Rawicza (wielkopolskie). Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu do 10 lat więzienia. Czarnorynkowa wartość narkotyków zabezpieczonych u mężczyzny to ok. 120 tys. zł.

Jak poinformowała asp. sztab. Beata Jarczewska z KPP w Rawiczu, funkcjonariusze od dłuższego czasu obserwowali mężczyznę, mając podejrzenie, iż może on być zamieszany w przestępczość narkotykową.

„Policjanci podczas przeszukania posesji należących do mężczyzny znaleźli dziewięć krzewów konopi, które rosły w przeróżnych pozornie nie rzucających się w oczy miejscach. Sprawca miał przekonanie, że najciemniej pod latarnią, ale widać nie tym razem”

– wskazała Jarczewska.

Jak dodała, „w czasie przeszukania pomieszczeń, z udziałem psa służbowego przeszkolonego do wyszukiwania tego typu substancji na poddaszu stodoły znaleziono ponad 4 kilogramy suszu – to tam właśnie sprawca składował swoje zbiory”.

Zabezpieczone przez policje narkotyki to około 4 tysięcy porcji marihuany, które na "czarnym" rynku mogłyby być sprzedane za kwotę ok. 120 tys. zł.

Zatrzymany w sprawie 43-letni mieszkaniec gminy Rawicz usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości zakazanych prawem substancji. Mężczyzna został objęty dozorem policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Bloomberg złożył wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej. Nie wiadomo czy wystartuje w wyborach

/ Michael Bloomberg / By Rubenstein - originally posted to Flickr as Mayor Michael Bloomberg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74046390

  

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg złożył dziś wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej, co pozwala mu na start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Nie ogłosił jednak, czy zamierza ubiegać się o fotel przywódcy państwa.

Zarejestrowanie się w komisji wyborczej pozwoli Bloombergowi na oficjalne utworzenie sztabu wyborczego, zbieranie funduszy i inwestowanie w swoją kampanię.

Jego zespół uważa, że były burmistrz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jak podaje agencja AP, oczekuje się, że oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane w najbliższych dniach.

Na początku listopada rzecznik Bloomberga Howard Wolfson powiedział, że były burmistrz rozważa start w wyborach, ponieważ obawia się, że żaden ze startujących Demokratów nie jest w stanie pokonać Donalda Trumpa.

Bloomberg jest założycielem i szefem agencji informacyjnej Bloomberg; był początkowo Demokratą, potem odszedł z Partii Demokratycznej i przystąpił do Republikanów, ubiegając się w 2001 roku o urząd burmistrza Nowego Jorku. Jednak został ponownie Demokratą; stał się też obiektem ataków ze strony Republikanów jako zwolennik ograniczenia dostępu do broni.

Bloomberg zaangażowany jest osobiście i finansowo w walkę z ociepleniem klimatycznym, jest też zwolennikiem ograniczenia dostępu do broni. Jego majątek wyceniany jest na 53,4 mld dol. Jest on ósmy na liście najbogatszych Amerykanów i w dużej mierze byłby w stanie sam sfinansować swoją kampanię wyborczą.

Michael Bloomberg wygrał trzykrotnie wybory na burmistrza Nowego Jorku. Otrzymał honorowe doktoraty kilku uczelni, w tym Uniwersytetu Harvarda. W 2014 roku królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki i Komandorię Orderu Imperium Brytyjskiego za "nadzwyczajne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości i filantropii"; nie będąc obywatelem Wielkiej Brytanii Bloomberg nie może się jednak posługiwać tytułem "sir".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl