Jak poinformowała asp. sztab. Beata Jarczewska z KPP w Rawiczu, funkcjonariusze od dłuższego czasu obserwowali mężczyznę, mając podejrzenie, iż może on być zamieszany w przestępczość narkotykową.

„Policjanci podczas przeszukania posesji należących do mężczyzny znaleźli dziewięć krzewów konopi, które rosły w przeróżnych pozornie nie rzucających się w oczy miejscach. Sprawca miał przekonanie, że najciemniej pod latarnią, ale widać nie tym razem”

– wskazała Jarczewska.

Jak dodała, „w czasie przeszukania pomieszczeń, z udziałem psa służbowego przeszkolonego do wyszukiwania tego typu substancji na poddaszu stodoły znaleziono ponad 4 kilogramy suszu – to tam właśnie sprawca składował swoje zbiory”.

Zabezpieczone przez policje narkotyki to około 4 tysięcy porcji marihuany, które na "czarnym" rynku mogłyby być sprzedane za kwotę ok. 120 tys. zł.

Zatrzymany w sprawie 43-letni mieszkaniec gminy Rawicz usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości zakazanych prawem substancji. Mężczyzna został objęty dozorem policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.