"To kolejny międzynarodowy sukces Polski". Szczerski o wyborze Polski do Rady Praw Człowieka ONZ

Kolejny międzynarodowy sukces Polski - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, odnosząc się do wyboru Polski do Rady Praw Człowieka ONZ. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z prezydentem zabiegali o ten wybór, znów pokazaliśmy, że jesteśmy skuteczni - dodał.

Krzysztof Szczerski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rada Praw Człowieka odpowiada za promowanie i ochronę praw człowieka na całym świecie. Jest organem działającym w ramach systemu Narodów Zjednoczonych. Tworzy ją 47 państw, których przedstawiciele pracują przez cały rok w Biurze ONZ w Genewie.

Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ w czwartek. Będzie w niej zasiadać przez 2 lata od 1 stycznia 2020 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wybrało w tajnym głosowaniu także 13 innych nowych członków Rady.

"Kolejny międzynarodowy sukces Polski! Polska wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ .Po pracach w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, rozpoczniemy nowe zadania. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z Prezydentem RP zabiegali o ten wybór. Znów pokazaliśmy że jesteśmy skuteczni!"

- napisał w piątek rano na Twitterze Szczerski.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rada Praw Człowieka ONZ #Polska #Krzysztof Szczerski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo