Przyszłość polskiej piłki w jasnych barwach

  

Polska reprezentacja do lat 21 prowadzona przez trenera Czesława Michniewicza wygrała kolejny mecz eliminacji mistrzostw Europy. Tym razem z Serbią. Na Bałkanach talenty rodzą się na kamieniu, tymczasem we wtorek w Łodzi młodzi Serbowie wyglądali na tle rówieśników z Polski na sparaliżowanych. Wynik 1:0 to dla nich najniższy wymiar kary. Polska młodzieżówka w ostatnich dwóch latach odprawiła z kwitkiem m.in. Danię, Portugalię, Belgię oraz Włochy i otarła się o medal poprzednich mistrzostw Europy.

Tylko Hiszpanie byli poza zasięgiem, ale w futbolu Hiszpania to kosmos. Kibice narzekają na styl gry, ale taka seria to nie jest przypadek. A sam styl z meczu na mecz staje się coraz ładniejszy. Co więcej, ciągłość wygrywania jest zachowana mimo zmieniającego się składu. Jedni odchodzą do pierwszej reprezentacji, następne roczniki przychodzą na ich miejsce. To wszystko pokazuje, że jednak poprawia się w Polsce szkolenie młodzieży. To także dowód na to, że świetnym posunięciem było wprowadzenie w I lidze i ekstraklasie obowiązku gry młodzieżowca. Pokolenie Lewandowskiego będzie miało następców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts