Stabilna demokracja, stabilne państwo

  

Wybory pokazały, że spośród państw demokratycznych w Europie Polska ma najbardziej stabilny system polityczny. Polacy zagłosowali masowo, a ich wybór ma odzwierciedlenie w parlamencie. I choć PiS nie ma większości w Senacie, nie ma problemu ani z utworzeniem rządu, ani z terminem jego utworzenia.

Wyborcy przedłużyli mandat dotychczas rządzącej partii, dając tym samym sygnał, że chcą kontynuacji reform. System stabilizuje prezydent, instytucje państwa działają płynnie. Nie ma zamieszania wywołanego wstrząsami politycznymi ani walkami frakcyjnymi. Oczywiście, media, kuluary Sejmu i siedzib partyjnych będą huczeć od plotek, ale to norma życia politycznego. Na pewno będziemy mieli do czynienia z pewnymi roszadami personalnymi, ale nie będą one wpływać na stabilność państwa ani obraz Polski jako kraju przewidywalnego. Można być krytycznym wobec polskiej polityki, ale nie można jej nie cenić za to, że wiadomo, o co w niej chodzi. W tym czasie ratingi gospodarcze Polski rosną, co wynika nie tylko ze stabilności sytuacji ekonomicznej, ale przede wszystkim z tego, że Polska jest przewidywalna i ma stabilną sytuację polityczną.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts