W wyborach parlamentarnych startowało kilkunastu stołecznych radnych, w tym szefowie największych klubów: Cezary Jurkiewicz (PiS) i Jarosław Szostakowski (KO). Do Senatu startowała jedyna radna niezrzeszona Monika Jaruzelska.

Do Sejmu, startując w okręgu warszawskim, dostała się jednak inna trójka radnych. W gmachu przy ul. Wiejskiej pracę rozpocznie dotychczasowa wiceprzewodnicząca Rady Warszawy Aleksandra Gajewska (Koalicja Obywatelska), która zdobyła 10 tys. 228 głosów, a także dwóch radnych PiS - Sebastian Kaleta (jednocześnie wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej), na którego głos oddało 17 tys. 459 wyborców i Jacek Ozdoba, którego poparło 17 tys. 873 osoby (zdobył mandat poselski w okręgu płockim).

Ich miejsca w Radzie Warszawy zajmą osoby, które startowały w wyborach samorządowych w 2018 r. z tych samych list, co posłowie-elekci i zdobyli kolejno największą liczbę głosów.

Za Gajewską w radzie miasta znaleźć ma się obecna naczelnik z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji w Wilanowie Renata Królak. Miejsce Kalety zająć ma Piotr Szyszko, który był już stołecznym radnym m.in. w kadencji 2014-2018. W fotelu radnego za Ozdobę zasiąść ma Sebastian Kędzierski, który w ub. roku startował do rady miasta z okręgu obejmującego Pragę Północ i Białołękę. Z informacji uzyskanych przez PAP w PiS, Szyszko i Kędzierski obejmą mandaty stołecznych radnych.

Do Sejmu nie dostał się szef radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski, który zdobył 3 tys. 768 głosów. Do Senatu nie został wybrany szef radnych PiS Cezary Jurkiewicz, który w warszawskim okręgu nr 42 obejmującym Pragę Południe i Północ, Rembertów, Targówek i Wesołą uzyskał 84 tys. 557 głosów (35,45 proc.). Pokonał go startujący z komitetu Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski, który zdobył 153 tys. 994 głosów, czyli 64,55 proc.

Radną Warszawy pozostanie także Monika Jaruzelska, która w wyborach do Senatu w warszawskim okręgu nr 43 otrzymała 57 tys. 946 głosów - w okręgu tym mandat senatora zdobyła Barbara Borys-Damięcka (KO) uzyskując 157 tys. 359 głosów.