Lichocka uspokaja: nie będzie kłopotów ze stworzeniem rządu. W PO jest zaś "furia"

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

- Projekt Jarosława Kaczyńskiego odniósł wielkie, historyczne zwycięstwo. Ponad osiem milionów Polaków poparło PiS, to, co proponuje lider partii. Tutaj nie będzie żadnego problemu: ani ze sformułowaniem rządu, ani z jakimikolwiek porozumieniami z naszymi kolegami ze Zjednoczonej Prawicy - mówiła w "Sygnałach Dnia" Radiowej Jedynki poseł-elekt PiS Joanna Lichocka. Dodała też, że w szrankach opozycji trwa bardzo ostra walka. - Jak widzę w kuluarach posłów PO, to tam jest po prostu furia - zaznaczyła.

Dzisiejsza prasa eksploatuje dwa tematy: wewnętrznych konfliktów PO oraz kłopotów, jakie ma mieć Jarosław Kaczyński, gdyż Solidarna Polska i Porozumienie stawiają warunki. Czy tak jest, czy są problemy z tworzeniem nowego rządu opowiadała na antenie Radiowej Jedynki gość Katarzyny Gójskiej Joanna Lichocka.

Jak mogą być problemy z formułowaniem nowego rządu, jeżeli PiS - projekt Jarosława Kaczyńskiego - odniósł wielkie, historyczne zwycięstwo. Ponad osiem milionów Polaków poparło PiS, to, co proponuje Jarosław Kaczyński. Tutaj nie będzie żadnego problemu: ani ze sformułowaniem rządu, ani z jakimikolwiek porozumieniami z naszymi kolegami ze Zjednoczonej Prawicy

- mówiła, dodając, iż "wszyscy rozumiemy, że jest to ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność wobec Polaków, by kontynuować program, jaki PiS zaczął realizować w 2015 roku".

W obozie Zjednoczonej Prawicy, wykazywała Lichocka, jest poczucie ogromnej satysfakcji, że taka rzesza Polaków jednoznacznie opowiedziała się za kontynuacją tego programu.

To jest zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnę, że ogromny atak, jaki szedł przez wiele lat na tego polityka, był bardzo bezwzględny i kłamliwy. Wiele osób było wprowadzanych w błąd przez media na jego temat. A to jest polityk, który po '89 roku odniósł największy sukces polityczny z przeprowadzeniem swojego projektu z całej klasy politycznej. Nie ma w Polsce drugiego takie polityka

- dodała. Dlatego też, wykazywała, nie będzie kłopotów ze sformułowaniem nowego rządu - rządu Mateusza Morawieckiego.

Jak zaznaczyła poseł-elekt PiS ma teraz kolejny cel: "musimy znaleźć sposób, żeby złapać kontakt z mieszkańcami wielkich miast, którzy gremialne poparli partie szkodzące Polsce".

Dodała też, że w szrankach obozu Schetyny trwa bardzo ostra walka.

Jak widzę w kuluarach posłów PO, to tam jest po prostu furia

- zaznaczyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus dotarł do Izraela

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Rząd Izraela potwierdził pierwszy w tym kraju przypadek koronawirusa u pasażerki, która została objęta kwarantanną na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, zanim została w tym tygodniu odesłana z powrotem do Izraela.

- Jeden z pasażerów, którzy wrócili z kwarantanny na wycieczkowcu w Japonii miał pozytywny wynik badań przeprowadzonych w centralnym laboratorium ministerstwa zdrowia

 - poinformował resort w krótkim oświadczeniu. Jak dodano, laboratorium jest w trakcie potwierdzania swych ustaleń. Kobieta, u której wykryto koronawirusa COVID-19, jest pod nadzorem; do zakażenia nie doszło w Izraelu - podano.

Ministerstwo przekazało, że dziesięciu innych pasażerów Diamond Princess, którzy wrócili do Izraela, nie zostało zainfekowanych wirusem.

Epidemia koronawirusa COVID-19, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie. Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts