Lichocka uspokaja: nie będzie kłopotów ze stworzeniem rządu. W PO jest zaś "furia"

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

- Projekt Jarosława Kaczyńskiego odniósł wielkie, historyczne zwycięstwo. Ponad osiem milionów Polaków poparło PiS, to, co proponuje lider partii. Tutaj nie będzie żadnego problemu: ani ze sformułowaniem rządu, ani z jakimikolwiek porozumieniami z naszymi kolegami ze Zjednoczonej Prawicy - mówiła w "Sygnałach Dnia" Radiowej Jedynki poseł-elekt PiS Joanna Lichocka. Dodała też, że w szrankach opozycji trwa bardzo ostra walka. - Jak widzę w kuluarach posłów PO, to tam jest po prostu furia - zaznaczyła.

Dzisiejsza prasa eksploatuje dwa tematy: wewnętrznych konfliktów PO oraz kłopotów, jakie ma mieć Jarosław Kaczyński, gdyż Solidarna Polska i Porozumienie stawiają warunki. Czy tak jest, czy są problemy z tworzeniem nowego rządu opowiadała na antenie Radiowej Jedynki gość Katarzyny Gójskiej Joanna Lichocka.

Jak mogą być problemy z formułowaniem nowego rządu, jeżeli PiS - projekt Jarosława Kaczyńskiego - odniósł wielkie, historyczne zwycięstwo. Ponad osiem milionów Polaków poparło PiS, to, co proponuje Jarosław Kaczyński. Tutaj nie będzie żadnego problemu: ani ze sformułowaniem rządu, ani z jakimikolwiek porozumieniami z naszymi kolegami ze Zjednoczonej Prawicy

- mówiła, dodając, iż "wszyscy rozumiemy, że jest to ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność wobec Polaków, by kontynuować program, jaki PiS zaczął realizować w 2015 roku".

W obozie Zjednoczonej Prawicy, wykazywała Lichocka, jest poczucie ogromnej satysfakcji, że taka rzesza Polaków jednoznacznie opowiedziała się za kontynuacją tego programu.

To jest zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnę, że ogromny atak, jaki szedł przez wiele lat na tego polityka, był bardzo bezwzględny i kłamliwy. Wiele osób było wprowadzanych w błąd przez media na jego temat. A to jest polityk, który po '89 roku odniósł największy sukces polityczny z przeprowadzeniem swojego projektu z całej klasy politycznej. Nie ma w Polsce drugiego takie polityka

- dodała. Dlatego też, wykazywała, nie będzie kłopotów ze sformułowaniem nowego rządu - rządu Mateusza Morawieckiego.

Jak zaznaczyła poseł-elekt PiS ma teraz kolejny cel: "musimy znaleźć sposób, żeby złapać kontakt z mieszkańcami wielkich miast, którzy gremialne poparli partie szkodzące Polsce".

Dodała też, że w szrankach obozu Schetyny trwa bardzo ostra walka.

Jak widzę w kuluarach posłów PO, to tam jest po prostu furia

- zaznaczyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w amerykańskim supermarkecie! Sześć ofiar śmiertelnych, w tym policjant

/ twitter.com

  

W jednym ze sklepów w Jersey City w USA doszło we wtorek do strzelaniny; zginęło kilka osób - informuje CNN, powołując się na burmistrza Stevena Fulopa. Według lokalnej stacji WABC chodzi o sklep z produktami koszernymi, JC Kosher Supermarket.

Burmistrz Fulop dodał, że w strzelaninie zginął jeden policjant, a trzech innych jest rannych. Wcześniej CNN podawał, że co najmniej jeden z napastników został "zneutralizowany".

Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie - poinformowały służby prasowe Białego Domu.

Aktualizacja: Policja z Jersey City poinformowała, że zginęło przynajmniej sześć osób. Postrzelono trzech policjantów, w tym jednego śmiertelnie, zastrzelono także podejrzanych.

Do wydarzenia doszło o 12:40 czasu lokalnego. Dwóch napastników posiadających broń strzelało do policjantów i przechodniów. Wymiana ognia rozpoczęła się na cmentarzu, po czym podejrzani uciekli do sklepu z koszernymi pokarmami. 

W akcji policyjnej wzięły udział opancerzone furgonetki, jednostka SWAT oraz snajperzy. Po wejściu na miejsce wydarzenia odnaleziono kilka ciał.

Aktualizacja 22:50
Policja poinformowała, że policjant, który został zastrzelony padł ofiarą zasadzki. Sprawa nie ma związku z terroryzmem.

Aktualizacja 22:56
Poinformowano, że zginęło sześć osób: policjant, dwóch napastników i trzech cywili. Prawdopodobnie strzelanina miała związek z nieudaną próbą sprzedaży narkotyków.

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl