Warszawski Park Kieszonkowy znajduje się niedaleko przystanku autobusowego przy ul. Glebowej. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jej reklama wzbudza kontrowersje.

Na tyle silne, że sprawą zajęły się lokalne media. Na jednej z wizualizacji reklamującej inwestycję widzimy bowiem dwóch mężczyzn w czułym uścisku na spacerze. Jak kwestię tłumaczy Zarząd Zieleni?

Jest to przyjacielski uścisk dwóch mężczyzn, którzy wyprowadzają psa i nie widzimy w tym nic zdrożnego. Jeżeli ktoś takiej nadmiernej interpretacji dokonał, to wyprowadzamy z błędu - to jest przyjacielski uścisk. Nie mieliśmy żadnych złych założeń, według nas jest to dwóch przyjaciół, którzy wyprowadzają razem psa

- mówi inspektor ds. komunikacji Zarządu Zieleni Karolina Kwiecień-Łukaszewska dla radiowarszawa.com.pl.

Sprawę komentuje również Dominika Figurska-Chorosińska, wybrana na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości:

Nie wierzę, żeby tu, na polskiej ziemi, w Warszawie coś takiego spotkało się z poparciem. To jest prowokacja. Myślę, że albo w ogóle to się nie zdarzy, albo wiele wody będzie musiało jeszcze upłynąć (zanim takie rzeczy będą akceptowane - przyp. red.). My jednak hołdujemy tradycyjnym wartościom, rodzinie.