LGBT po warszawsku: homo-para na wizualizacji miejskiej inwestycji

/ Materiały prasowe Zarządu Zieleni

  

Na jednej z wizualizacji reklamującej stołeczną inwestycję widzimy dwóch mężczyzn w czułym uścisku na spacerze. Pytany o to, czy to promocja homoseksualizmu, warszawski Zarząd Zieleni zaprzecza. - Ten projekt nie przedstawia homoseksualistów. To spacer dwóch przyjaciół, którzy wyprowadzają razem psa - mówi ich inspektor ds. komunikacji.

Warszawski Park Kieszonkowy znajduje się niedaleko przystanku autobusowego przy ul. Glebowej. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jej reklama wzbudza kontrowersje.

Na tyle silne, że sprawą zajęły się lokalne media. Na jednej z wizualizacji reklamującej inwestycję widzimy bowiem dwóch mężczyzn w czułym uścisku na spacerze. Jak kwestię tłumaczy Zarząd Zieleni?

Jest to przyjacielski uścisk dwóch mężczyzn, którzy wyprowadzają psa i nie widzimy w tym nic zdrożnego. Jeżeli ktoś takiej nadmiernej interpretacji dokonał, to wyprowadzamy z błędu - to jest przyjacielski uścisk. Nie mieliśmy żadnych złych założeń, według nas jest to dwóch przyjaciół, którzy wyprowadzają razem psa

- mówi inspektor ds. komunikacji Zarządu Zieleni Karolina Kwiecień-Łukaszewska dla radiowarszawa.com.pl.

Sprawę komentuje również Dominika Figurska-Chorosińska, wybrana na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości:

Nie wierzę, żeby tu, na polskiej ziemi, w Warszawie coś takiego spotkało się z poparciem. To jest prowokacja. Myślę, że albo w ogóle to się nie zdarzy, albo wiele wody będzie musiało jeszcze upłynąć (zanim takie rzeczy będą akceptowane - przyp. red.). My jednak hołdujemy tradycyjnym wartościom, rodzinie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

CBA kontroluje lubelską inwestycję

/ materiał prasowy

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę wartej ponad 145 mln zł wspólnej dla kilku uczelni inwestycji Centrum Ecotech-Complex w Lublinie. Budowa finansowana jest z unijnego programu "Innowacyjna gospodarka".

Rzecznik prasowa lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Aneta Adamska potwierdziła w rozmowie z PAP, że w UMCS prowadzona jest kontrola CBA. Obejmuje ona przebieg realizacji projektu pod nazwą "Ecotech-Complex – człowiek, środowisko, produkcja".

Projekt finansowany jest w ramach programu operacyjnego "Innowacyjna gospodarka" na lata 2007-2013 z osi priorytetowej "Infrastruktura sfery badania i rozwój (B+R) – działanie i rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym.

To własna kontrola podjęta przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach ustawowych uprawnień – wynika z informacji PAP. Adamska zadeklarowała, że uczelnia współpracuje z kontrolującymi.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski, pytany przez PAP o kontrolę na UMCS, potwierdził, że podjęto ją jeszcze w październiku. "Agenci z lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego od 24 października wszczęli kontrolę na lubelskim uniwersytecie".

Kontrolowany przez CBA wielomilionowy projekt powstawał przy ul. Głębokiej 39 w Lublinie między połową 2008 r., a końcem 2015 r. Centrum Ecotech-Complex ma 11 tys. mkw. i wyposażone jest w nowoczesną aparaturę badawczą.

Zbudowany za ponad 145 mln zł obiekt jest wspólną inicjatywą pięciu jednostek naukowo-badawczych z woj. lubelskiego i podkarpackiego. Oprócz lubelskiego UMCS w inwestycje zaangażowane były Uniwersytet Medyczny i Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie oraz Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski.

W Centrum miały zostać stworzone unikatowe warunki do prowadzenia badań naukowych i świadczenia usług badawczych na światowym poziomie. Badania miały być prowadzone przez interdyscyplinarne, wysokokwalifikowane zespoły naukowe wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę naukowo-badawczą – zakładał projekt.

Agenci CBA najbardziej będą się interesowali zakupem za 32 mln zł wysokopolowego skanera rezonansu magnetycznego. Jest to jedyne urządzenie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie. Pozwala na zaawansowane badania mózgu i obrazowanie innych obszarów anatomicznych w obrębie całego ciała. Indukcja pola magnetycznego w urządzeniu jest bardzo wysoka i wynosi 7 Tesli.

Zgodnie z ustawą o CBA agenci mają trzy miesiące na zakończenie kontroli. W wyjątkowych przypadkach – za zgodą szefa Biura – może ona zostać przedłużona, jednak nie dłużej niż o sześć miesięcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl