Sakiewicz zabiera w podróż do magicznej krainy. „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka”

Nasz redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz po raz kolejny odkrywa wraz z dziećmi zaczarowany świat bajek. Po opowieściach dla Marysi i Alicji, które napisał dla córek, autor stworzył nowy zbiór dla synów bliźniaków: „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka”.

zdjęcie ilustracyjne
EliFrancis CC0

„W kosmos podróżuje się rakietą kosmiczną (…). Znane wszystkim statki kosmiczne polecą najdalej na Księżyc albo na Marsa. Jeśli ktoś poczeka kilka ładnych lat, dolecą nawet na Wenus. Ale nigdy nie polecą tak daleko, jak byśmy chcieli. A chcielibyśmy odwiedzić planety bajkowe, gdzie są rzeczy, które trudno znaleźć na Ziemi. Do takich planet można się dostać jedynie zaczarowanym pociągiem, który podróżuje do najdalszych gwiazd. Biletu na zaczarowany pociąg kupić się nie da. Jak więc go zdobyć? Trzeba o nim mocno marzyć

– pisze Tomasz Sakiewicz w jednej z bajek.

W książce wydanej przez Wydawnictwo M, na pięknie ilustrowanych przez Darię Kubrak stronach, zachęca młodych Czytelników do optymizmu i podejmowania nawet trudnych wyzwań z pogodą ducha, a przy tym – budowania dobrych relacji.

– To dla mnie ogromna radość, że po 15 latach wracam do pisania bajek. Wersja elektroniczna jest już dostępna, a za tydzień ukaże się wersja papierowa. Będzie można ją nabyć choćby na Targach Książki w Krakowie

– powiedział Tomasz Sakiewicz.

Z autorem bajek i jego synami będzie się można spotkać podczas targów w niedzielę, 27 października, od godz. 14 do godz. 16.00 na stoisku C2 (Wydawnictwo M) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

Na razie polecamy e-book oraz audiobook w znakomitej interpretacji Marcina Kobierskiego i autora książki, który można nabyć m.in. w wirtualnej księgarni Legimi.

Książkę można również nabyć na stronie sklep.gazetapolska.pl.

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Tomasz Sakiewicz #bajki #książka #Pociąg życia #Bajki dla Kostka i Mateuszka

Anna Krajkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo