Specjalny list arcybiskupa do parlamentarzystów

Abp Józef Kupny / archidiecezja.wroc.pl

  

Metropolita wrocławski w specjalnym liście pogratulował wszystkim posłom i senatorom z Dolnego Śląska, który uzyskali mandat w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Życzył, by nie szczędzili sił w budowaniu takiego państwa, które otacza szczególną troską rodzinę, życie ludzkie, wychowanie młodego pokolenia, respektuje prawo do pracy, widzi istotne sprawy całego narodu i jest wrażliwe na potrzeby konkretnego człowieka, szczególnie ubogiego i słabego.

Abp Józef Kupny, gratulując zaufania społecznego jakim zostali obdarzeni nowi posłowie i senatorowie, przywołał słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane podczas wizyty w polskim Parlamencie w 1999 r., wskazujące na Sejm RP jako miejsce skłaniające do refleksji nad odpowiedzialnym korzystaniem w życiu publicznym z daru odzyskanej wolności oraz nad potrzebą współpracy na rzecz dobra wspólnego.

– Ojciec Święty stwierdził wówczas, że wyzwania stojące przed demokratycznym państwem domagają się solidarnej współpracy wszystkich ludzi dobrej woli - niezależnie od opcji politycznej czy światopoglądu, którzy pragną razem tworzyć wspólne dobro Ojczyzny

– napisał pasterz Kościoła wrocławskiego, zachęcając dolnośląskich parlamentarzystów, by realizowane przez nich przemiany polityczne i ekonomiczne służyły kształtowaniu świata bardziej ludzkiego i sprawiedliwego oraz deklarując otwartość i gotowość współpracy dla dobra mieszkańców Dolnego Śląska.

Abp Józef Kupny jest inicjatorem cyklicznych spotkań dolnośląskich parlamentarzystów, które odbywają się w bliskości czasowej Świąt Bożego Narodzenia. Politycy zawsze podkreślali, że potrzebują takich inicjatyw, które pozwalają im zapomnieć o różnicach programowych oraz dzielących ich poglądach politycznych i uświadamiających, że zostali wybrani, by dbać o dobro mieszkańców Dolnego Śląska i wspólnie za budowanie tego dobra są odpowiedzialni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Jarosław Kaczyński w "Sygnałach dnia"

Jarosław Kaczyński, / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W piątek o godz. 7.15 gościem Katarzyny Gójskiej w programie "Sygnały dnia" Radiowej Jedynki będzie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Wśród zaplanowanych tematów rozmowy jest 10 rocznica katastrofy smoleńskiej, oraz wspomnienie o bracie śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim i Jego dziedzictwie.

W piątek 10.04 o godz. 7.15 w Radiowej Jedynce - zaprasza Katarzyna Gójska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts