Nożownik z Białegostoku zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiła Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe mężczyźnie podejrzanemu o użycie noża w trakcie awantury na ulicy. Zaatakowanym był pracownik firmy budowlanej, wstrzymujący czasowo ruch na drodze.

Do sądu trafił wniosek o areszt podejrzanego na trzy miesiące - poinformował szef tej prokuratury Wojciech Zalesko. Szczegółów wyjaśnień złożonych przez tego mężczyznę śledczy nie podają, nie informują też szczegółowo, jaki obrażeń doznał poszkodowany, wiadomo że sprawca zadał mu dwa ciosy nożem.

Białostocka policja informowała wcześniej, że w minioną środę po południu doszło do awantury, gdy ruch na jednej z ulic był czasowo blokowany, by umożliwić wyjazd samochodu z posesji. W tym miejscu zatrzymał wtedy swoje auto 43-letni mężczyzna, który najpierw zwrócił uwagę wstrzymującemu ruch, a następnie zaatakował go pięściami.

W trakcie przepychanki wyjął nóż, zadał nim kilka ciosów i uciekł. Zatrzymany został po kilku godzinach.

Po zapoznaniu się z zebranymi dowodami prokuratura zdecydowała o postawieniu zarzutu usiłowania zabójstwa. Drugi z zarzutów dotyczy obrażeń ciała. Prokurator Zalesko nie chciał mówić o stanie zdrowia rannego, zaznaczył że wciąż zbierana jest dokumentacja medyczna. "Postawiliśmy zarzut działania w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia pokrzywdzonego. Mogę jedynie dodać, że zadane zostały dwa ciosy nożem" - powiedział.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe wciąż prowadzi też śledztwo w sprawie innego przypadku agresji ulicznej, również zakończonego użyciem noża. Tam już wstępne ustalenia wskazywały, że powodem ataku mogła być wymiana zdań na temat zaparkowania samochodu. Niedługo potem jego kierowca zaatakował nożem na ulicy, w pobliżu komendy miejskiej policji w Białymstoku, dwie kobiety - matkę i córkę, które zwróciły mu uwagę.

Sprawca został na miejscu zatrzymany przez policjantów z pomocą przechodnia. Prokuratura postawiła 40-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, obrażenia obu kobiet realnie zagrażały ich życiu. Wciąż trwają badania podejrzanego na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


1408 ofiar wirusa w Wielkiej Brytanii

/ babtiste heschung

  

- Liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się o 180 i wynosi 1408 - poindormowało po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Bilans nowych zgonów obejmuje okres między godz. 17:00 w sobotę, a godz. 17:00 w niedzielę.

Jest on nieco niższy niż te podane w poprzednich dwóch dniach, gdy liczba zgonów przekraczała 200.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts