Ostatnie takie szkolenie w Zegrzu

/ zdj. ilustracyjne / mat. arch. DG RSZ

  

Kolejni ochotnicy przekroczyli bramę zegrzyńskich koszar i rozpoczęli służbę przygotowawczą w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki . To ostatnie takie szkolenie prowadzone w CSŁiI w jej obecnej strukturze organizacyjnej i po zmianie podporządkowania Centrum Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Blisko 170 ochotników po przekroczeniu bram koszar otrzymało swoje pierwsze mundury wojskowe oraz niezbędne wyposażenie. Zostali poddani także badaniom lekarskim, a następnie skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego, rozpoczynając tym samym służbę przygotowawczą. To całkowita zmiana ich życia. W czasie blisko trzech miesięcy będą uczyć się musztry, zasad żołnierskiego zachowania czy też strzelania z karabinka. Wielu tych młodych ludzi zgłosiło się do wojska, ponieważ chce zostać żołnierzami zawodowymi czy też zdobyć nowe umiejętności. Ochotnicy 16 listopada złożą przysięgę wojskową, a szkolenie to zakończą 20 grudnia.

Zasadniczymi zadaniami Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w kolejnym 2020 r.  będzie szkolenie z łączności i informatyki, a kolejnymi wyzwaniami będą: szkolenie z cyberbezpieczeństwa czy też w ramach Szkoły Podoficerskiej WOT SONDA.

Od 1 października  Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki jest w podległości Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSŁiI Zegrze

Wczytuję komentarze...

Turczynowicz-Kieryłło oczekuje na gest ze strony Kidawy-Błońskiej. Co zrobi kandydatka KO?

/ Twitter.com/Jolanta Turczynowicz-Kieryłło (@mecenasJTK)

  

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło wyraziła oczekiwanie, że kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska potępi "Gazetę Wyborczą" za "promocję przemocy wobec kobiet". Sprawa dotyczy zajścia, do którego doszło w 2018 r. w Milanówku.

Dzisiaj "GW" przytoczyła relację mieszkańca mazowieckiego miasta o pokąsaniu go przez Turczynowicz-Kieryłło przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Szefowa kampanii Dudy argumentuje, że została zaatakowana, broniła siebie i syna.

- Oczekuję od M. Kidawy-Błońskiej, że potępi Gazetę Wyborczą za tego typu promocję przemocy wobec kobiet

 – napisała Turczynowicz-Kieryłło na Twitterze. odnosząc się do wcześniej wypowiedzianych na antenie TVN24 BIS słów. 

Internauci zwracają również uwagę na reakcję znanej z walki o prawa kobiet posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.

Opisany przez "GW" za portalem obiektywna.pl incydent wydarzył się podczas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi jesienią 2018. Turczynowicz-Kieryłło miała kolportować ulotki ośmieszające jednego z kandydatów i ugryzła w przedramię świadka, który zatrzymał ją i jej syna do przyjazdu straży miejskiej. Według relacji Turczynowicz, została ona zaatakowana przez rosłego mężczyznę, który szarpał jej syna, a ją zaczął dusić, i wezwała policję. Zaprzeczyła, by kolportowała ulotki.

[polecam:https://niezalezna.pl/312192-najpierw-tance-w-senacie-a-teraz-atak-na-szefowa-kampanii-dudy-pokazal-oblude-czesci-srodowisk]

Straż miejska w Milanówku potwierdziła zdarzenie zarejestrowane jako wzajemne naruszenie nietykalności przez kobietę i mężczyznę. Jak pisze "GW", prokuratura umorzyła obydwa postępowania z uwagi na "brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu"; żadna ze stron nie wniosła zawiadomienia w trybie prywatnoskargowym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts