Ostatnie takie szkolenie w Zegrzu

/ zdj. ilustracyjne / mat. arch. DG RSZ

  

Kolejni ochotnicy przekroczyli bramę zegrzyńskich koszar i rozpoczęli służbę przygotowawczą w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki . To ostatnie takie szkolenie prowadzone w CSŁiI w jej obecnej strukturze organizacyjnej i po zmianie podporządkowania Centrum Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Blisko 170 ochotników po przekroczeniu bram koszar otrzymało swoje pierwsze mundury wojskowe oraz niezbędne wyposażenie. Zostali poddani także badaniom lekarskim, a następnie skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego, rozpoczynając tym samym służbę przygotowawczą. To całkowita zmiana ich życia. W czasie blisko trzech miesięcy będą uczyć się musztry, zasad żołnierskiego zachowania czy też strzelania z karabinka. Wielu tych młodych ludzi zgłosiło się do wojska, ponieważ chce zostać żołnierzami zawodowymi czy też zdobyć nowe umiejętności. Ochotnicy 16 listopada złożą przysięgę wojskową, a szkolenie to zakończą 20 grudnia.

Zasadniczymi zadaniami Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w kolejnym 2020 r.  będzie szkolenie z łączności i informatyki, a kolejnymi wyzwaniami będą: szkolenie z cyberbezpieczeństwa czy też w ramach Szkoły Podoficerskiej WOT SONDA.

Od 1 października  Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki jest w podległości Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSŁiI Zegrze

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Polecamy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl