Wzmożone kontrole ciężarówek i autobusów

/ Policja

  

W czwartek policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone kontrole ciężarówek i autobusów - poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Szczególną uwagę zwrócą na prawidłowość przewozu towarów i osób.

Działania policji w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą Truck&Bus rozpoczęły się w czwartek o godz. 6 i odbywają się w porozumieniu z TISPOL (z ang. European Traffic Police Network), czyli Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego. Organizowane wspólnie z tą organizacją akcje są prowadzone w tym samym tygodniu w różnych krajach Unii Europejskiej. Akcja Truck&Bus zakończy się w czwartek o godz. 22.

W ramach tych działań na drogi w całej Polsce wyjedzie około 5 tys. policjantów ruchu drogowego, którzy szczególną uwagę będą zwracali na prawidłowość przewożenia ładunków i osób. Jak zaznacza policja - na co dzień takie kontrole zwykle podejmują inspektorzy transportu drogowego.

"Kontrolując ciężarówki i półciężarówki, szczególną uwagę będziemy zwracali na mocowanie towaru i jego oznaczenie. Niewykluczone, że będziemy również kontrolowali przewóz materiałów niebezpiecznych"

- poinformował Kobryś.

Dodał, że policjanci będą także kontrolowali autobusy i busy przewożące pasażerów, bo - jak zwrócił uwagę - w przeszłości dochodziło do wypadków samochodów, które przewoziły większą liczbę pasażerów niż pozwala na to dowód rejestracyjny i przeznaczenie pojazdu.

"Będziemy kontrolowali również cześć ładunkową pojazdów typu bus, bo zdarzają się sytuację, że m.in. pracownicy ekip remontowych są w nich przewożeni na siedzeniach nieprzytwierdzonych do podłogi samochodu, np. na różnego rodzaju ławkach czy taboretach"

- powiedział policjant.

Policja - choć przyznaje, że kontroli mogą się spodziewać przede wszystkim kierowcy ciężarówek, busów i autobusów - zaznacza, że będzie także realizowała swoje codzienne zadania na drogach. Z kontrolami muszą się więc liczyć także kierowcy samochodów osobowych. Na drogach pojawią się m.in. radiowozy wyposażone w wideorejestratory; będą również działały tzw. grupy SPEED, kontrolujące przekraczanie prędkości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Gorzka refleksja Antoniego Macierewicza: Zbrodnia stanu wojennego wciąż nie została ukarana

Antoni Macierewicz / @KancelariaSejmu

  

Antoni Macierewicz wskazał podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji, że zbrodnia stanu wojennego wciąż nie została ukarana i nie wyciągnięto konsekwencji wobec osób za nią odpowiedzialnych. - Odpowiedzialność za ostateczne uporanie się z ciemną spuścizną komunizmu spada na nas - mówił marszałek - senior.

W swoim wystąpieniu marszałek-senior podkreślił, że zbrodnia stanu wojennego wciąż nie została ukarana. "I nie wyciągnęliśmy konsekwencji wobec odpowiedzialnych" - dodał.

Jak podkreślił, stan wojenny "to nie tylko setki zabitych - w tym księży, zamordowanych podczas rozmów Okrągłego Stołu".

"To także tysiące więzionych, wyrzuconych z pracy i skazanych na emigrację. To przede wszystkim przygotowanie długofalowej struktury grabieży narodu polskiego, niszczenia jego gospodarki, wywłaszczenia z owoców jego pracy wielu, wielu pokoleń"

- mówił.

"To także ponowna próba wykreślenia z polskiej historii prawdy o okupacji sowieckiej, o bohaterskim zbrojnym oporze Żołnierzy Wyklętych, Niezłomnych; to wreszcie haniebna chęć wykorzystywania Wojska Polskiego jako najemnych oddziałów okupacyjnych obcego mocarstwa"

- wymieniał.

Macierewicz podkreślał, że to "smutne dziedzictwo wciąż nie zostało w pełni przekreślone i odrzucone".

"I chociaż w poprzedniej kadencji Sejmu przeprowadzono fundamentalne, niesłychanie istotne zmiany w sprawach społecznych, gospodarczych i historycznych, odpowiedzialność za ostateczne uporanie się z ciemną spuścizną komunizmu spada na nas, panie posłanki i panowie posłowie"

- powiedział Macierewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl