Sukces rządowego programu. 500 Plus już dla 6,5 mln dzieci

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

"We wrześniu już blisko 6,5 mln dzieci miało przyznane świadczenie z programu Rodzina 500 Plus" – poinformowała dziś szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa. Według szacunków resortu po rozszerzeniu programu do świadczenia uprawnionych może być nawet 6,8 mln dzieci.

Obecnie w ramach programu "Rodzina 500 plus" świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

"Trzy miesiące funkcjonowania programu Rodzina 500 Plus w rozszerzonej formule to dowód na to, że świadczenie wychowawcze jest zaprojektowane tak, by stanowić realne wsparcie dla rodzin, a samo rozszerzenie programu było przez rodziny wyczekiwane”

– powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

W sumie w pierwszych trzech miesiącach funkcjonowania programu „500 plus” w rozszerzonej formule rodziny złożyły 4,3 mln wniosków, w zdecydowanej większości przypadków gminy wydały już informację o przyznaniu świadczenia. W efekcie we wrześniu blisko 6,5 mln dzieci było uprawnionych do świadczenia. Według szacunków resortu po rozszerzeniu programu „500 plus” do świadczenia uprawnionych może być nawet 6,8 mln dzieci.

„Cieszy nas, że wsparcie trafia już do większości dzieci”

– podkreśla Borys-Szopa.

W okresie od 1 lipca do 30 września najwięcej wniosków o świadczenie wpłynęło do gmin w województwach: mazowieckim (670,6 tys.), śląskim (493,4 tys.), wielkopolskim (427,1 tys.) i małopolskim (389,5 tys.). Najmniej wniosków rozpatrywały samorządy w województwie opolskim (95,7 tys.) i lubuskim (109,1 tys.).

"Rodziny dają najlepszy dowód na to, że nasze programy działają i zaspokajają potrzeby rodzin. Tak jest w przypadku Dobrego Startu. Ponad 3 miliony złożonych wniosków, 4,2 mln wypłaconych świadczeń to najnowszy bilans dotyczący realizacji programu"

– powiedziała minister.

Świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Szefowa MRPiPS przypomniała, że wnioski o przyznanie świadczenia można jeszcze składać do końca listopada. Zapewniła, że gminy dysponują wystarczającą kwotą środków finansowych na wypłaty świadczeń.

Wnioski na oba programy można składać drogą elektroniczną (za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia i platformy usług elektronicznych ZUS) lub papierową (w urzędzie lub za pośrednictwem poczty).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dramatyczne sceny w Paryżu! Dziennikarz postrzelony w twarz trafił do szpitala. WIDEO

zamieszki w Paryżu / twitter.com/screenshot/@lucas_rtfrance

  

W światowych agencjach, a także w mediach społecznościowych pojawiło się wiele filmów relacjonujących dzisiejsze protesty "żółtych kamizelek". W przeciwieństwie do zwykle bardzo lakonicznych komunikatów francuskich władz, można w tych materiałach zobaczyć dramatyczne sceny. Na jednym z profili na Twitterze pojawił się film na którym widać postrzelonego w twarz dziennikarza.

Do starć z policją doszło m.in. w rejonie Placu Pigalle oraz Placu de Clichy na północy stolicy, gdzie palono opony. Interweniujący policjanci użyli tam gazu łzawiącego. Demonstrantów aresztowano w pobliżu Pól Elizejskich i Łuku Triumfalnego. Według komunikatów policji zatrzymano co najmniej 61 osób.

Demonstranci skandowali: „Jesteśmy tutaj, nawet jeśli Macron nie chce”, „Nigdy się nie poddamy”, „Chcemy żyć, a nie wegetować” oraz „Wszystkiego najlepszego”.

Na jednym z filmów opublikowanych w mediach społecznościowych widać postrzelonego w twarz dziennikarza, który prawdopodobnie stał się przypadkową ofiarą interwencji francuskiej policji. Żurnalista został ciężko ranny, mimo, że był wyposażony w kamizelkę kuloodporną, specjalny, oznakowany napisem "PRESS" strój i hełm z maską przeciwgazową. 

Światowe agencje publikują wstrząsające filmy z zamieszek we francuskiej stolicy.

Policja zabezpieczała restauracje, by manifestanci nie wynosili z nich krzeseł i stołów w celu wznoszenia barykad. W Paryżu odbyły się trzy manifestacje w różnych częściach miasta mimo formalnego zakazu prefekta policji.

Zamknięto kilkadziesiąt stacji metra, wstrzymano ruch na kilku liniach autobusowych i lokalnych pociągach RER. Na Placu Włoskim w Paryżu zdemolowane zostały centrum handlowe oraz placówka banku HSBC.

Dzisiejsze demonstracje odbyły się z okazji pierwszej rocznicy wyjścia na ulicę "żółtych kamizelek". Oprócz Paryża protestowano także w innych dużych miastach, w tym w Bordeaux, Lille, Lyonie, Marsylii, Nantes i Tuluzie. Francuskie służby nie podały dotychczas, ilu manifestantów demonstrowało w całym kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl