W niedzielnych wyborach parlamentarnych mandat posła z listy PiS w okręgu gdyńsko-słupskim (nr 26) uzyskała radna wojewódzka Magdalena Joanna Sroka, a senatorem Koalicji Obywatelskiej został radny wojewódzki, a zarazem wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, startujący w okręgu senackim nr 66 obejmującym obszar powiatów gdańskiego, starogardzkiego i tczewskiego.

Do Sejmu dostało się także dwóch radnych Rady Miasta Gdańska: startujący z listy PiS w Gdańsku Kacper Płażyński oraz Jan Kanthak (jest także rzecznikiem prasowym ministerstwa sprawiedliwości), który uzyskał mandat poselski w okręgu lubelskim.

Płażyński to dotychczasowy przewodniczący klubu radnych PiS w radzie Miasta Gdańska.

Zgodnie przepisami miejsca tych radnych zajmą osoby, które zdobyły kolejną największą liczbę głosów na listach w danym okręgu wyborczym w wyborach samorządowych, o ile wyrażą na to zgodę. Gdyby nie wyrazili, to samorządowe mandaty przypadać będą kolejnym osobom na listach z największym poparciem.

Zgodnie wynikami głosowania w wyborach samorządowych w 2018 roku w sejmiku woj. pomorskiego miejsce za wicemarszałka Ryszarda Świlskiego może objąć Rafał Neumann, brat Sławomira Neumanna, byłego szefa parlamentarnego klubu PO-KO; radną wojewódzką Magdalenę Joannę Srokę - zastąpi Sylwia Leyk.

Mandat Kacpra Płażyńskiego może objąć Przemysław Majewski, a Jana Kanthaka – Barbara Imianowska.