Samorządowcy z Pomorza zasiądą w Sejmie i Senacie. Kto zajmie ich miejsce?

Sejmik województwa pomorskiego / Youtube.com/Pomorskie.eu [screenshot]

  

Czworo radnych z terenu woj. pomorskiego, w tym wicemarszałek województwa, uzyskało w niedzielnych wyborach mandaty parlamentarzystów; zastąpią ich osoby, które zdobyły kolejną największą liczbę głosów na listach w danym okręgu wyborczym w wyborach samorządowych.

W niedzielnych wyborach parlamentarnych mandat posła z listy PiS w okręgu gdyńsko-słupskim (nr 26) uzyskała radna wojewódzka Magdalena Joanna Sroka, a senatorem Koalicji Obywatelskiej został radny wojewódzki, a zarazem wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, startujący w okręgu senackim nr 66 obejmującym obszar powiatów gdańskiego, starogardzkiego i tczewskiego.

Do Sejmu dostało się także dwóch radnych Rady Miasta Gdańska: startujący z listy PiS w Gdańsku Kacper Płażyński oraz Jan Kanthak (jest także rzecznikiem prasowym ministerstwa sprawiedliwości), który uzyskał mandat poselski w okręgu lubelskim.

Płażyński to dotychczasowy przewodniczący klubu radnych PiS w radzie Miasta Gdańska.

Zgodnie przepisami miejsca tych radnych zajmą osoby, które zdobyły kolejną największą liczbę głosów na listach w danym okręgu wyborczym w wyborach samorządowych, o ile wyrażą na to zgodę. Gdyby nie wyrazili, to samorządowe mandaty przypadać będą kolejnym osobom na listach z największym poparciem.

Zgodnie wynikami głosowania w wyborach samorządowych w 2018 roku w sejmiku woj. pomorskiego miejsce za wicemarszałka Ryszarda Świlskiego może objąć Rafał Neumann, brat Sławomira Neumanna, byłego szefa parlamentarnego klubu PO-KO; radną wojewódzką Magdalenę Joannę Srokę - zastąpi Sylwia Leyk.

Mandat Kacpra Płażyńskiego może objąć Przemysław Majewski, a Jana Kanthaka – Barbara Imianowska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brudziński o dyskusji w Brukseli

/ / zdjęcie ilustracyjne / Par Bwag — Travail personnel, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42921707

  

Dziś w Brukseli podczas mini sesji plenarnej miała miejsce debata na temat sytuacji uchodźców na Wyspach Greckich. Głos w sprawie, w imieniu grupy EKR, zabrał europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. Posłów lewicy odesłał do sprawozdania Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

Europoseł PiS mówił, że "w tej debacie padło bardzo dużo emocjonalnych słów, które są rodzajem moralnego szantażu". 

Myślę, że dobrze byłoby, a szczególnie polecam to posłom lewicy, zapoznać się ze sprawozdaniem specjalnym Europejskiego Trybunału Obrachunkowego pt. 'Azyl, relokacja i powroty migrantów. Czas na bardziej stanowcze działania w celu wyeliminowania rozbieżności między celami, a osiąganymi rezultatami'

- mówił polski polityk.

[polecam:http://niezalezna.pl/295588-powrocila-kwestia-uchodzcow-waszczykowski-ue-popelnila-wiele-razacych-bledow]

Europoseł PiS wyjaśniał, że z tego dokumentu wynika, że dzisiaj w Grecji i we Włoszech, podobnie jak zresztą w całej Unii Europejskiej, liczba wydanych decyzji nakazujących powrót, jest znacznie większa, niż liczba migrantów, którzy faktycznie wrócili do kraju pochodzenia.

"Dlaczego tak się dzieje?" – pytał Brudziński.

Większość z nich bądź uciekła z obozów, bądź też wykorzystuje te wszystkie instrumenty, które naiwna polityka unijna daje im do rąk, zachęcając de facto nielegalnych migrantów do przyjazdu do Europy

- tłumaczył polityk.

[polecam:http://niezalezna.pl/289071-temat-uchodzcow-nie-traci-na-aktualnosci-biskupi-apeluja-o-humanitarne-zrozumienie]

Według Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) na wyspach Morza Egejskiego nadal przebywa ponad 30 000 migrantów i uchodźców. Pomimo znacznie mniejszej liczby przybyszów i wysiłków władz greckich na rzecz złagodzenia presji na newralgiczne miejsca, obozy takie jak Moria (na wyspie Lesbos) są stale przepełnione.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl