Interrex i jachiry

  

Komu coś mówi data 16 października 1978 r.? Z pomocą Google już wiemy: ach, to to! Pamiętam, jak wiadomość o wyborze Polaka na papieża wyłoniła się z trzasków i szumów Radia Wolna Europa. Studiowałem wtedy w szkole filmowej w Moskwie i doprawdy wyglądało to surrealistycznie, gdy do „polskiego” pokoju w akademiku bez przerwy wpadali z gratulacjami nie tylko katoliccy Litwini, lecz także Gruzini, Estończycy, Azerbejdżanie, a nawet Mongołowie.

Nikt nic o zagadkowym Wojtyle nie wiedział, ale wszystkich owładnęło jakieś dziwne przeczucie, że zaczyna się coś na skalę globu… Nie wierzyliśmy, a stało się – runął Związek Sowiecki, wyzwoliła się Polska i narody jeszcze bardziej od nas uciemiężone. A dziś w Sejmie Rzeczypospolitej, w którym On kiedyś wystąpił jak król naszych serc i dusz, są ci, co „nie płakali po papieżu”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts