"Był twardy jak stal". Prezes PiS Jarosław Kaczyński pożegnał prof. Jana Szyszko

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W Warszawie odbywa się dziś pożegnanie śp. prof. Jana Szyszko - byłego ministra środowiska, który zmarł 9 października. Podczas pogrzebu głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, bliski współpracownik zmarłego polityka. Odejście prof. Szyszko nazwał "czymś niedobrym i tragicznym dla Polski".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas swojego przemówienia przypomniał, że prof. Jan Szyszko mocno bronił kwestii związanych z przyrodą i ochroną klimatu.

"Był twardy jak stal. Także jeśli chodzi o inną sferę swoich przekonań. To była sfera związana z wiarą. Bronił zasad tej wiary, co jest związane z nauką Kościoła, w sposób równie twardy, jak bronił innych wartości, o których wspominałem"

- podkreślał.

Jarosław Kaczyński wiele mówił o tym, jakim człowiekiem w codziennej pracy był prof. Szyszko.

"Był człowiekiem integralnym w swych przekonaniach. Człowiekiem skonsolidowanym, jeżeli chodzi o swój stosunek do świata, do ludzi. Był kimś, kto łączył w sobie dwie cechy - był człowiekiem oddzielnym w tym sensie, że w jego środowiskach stał często obok, nie miał tendencji do bycia kimś, kto podporządkowuje się temu głównemu nurtowi i bardzo wiele lat za to płacił. Był też człowiekiem oddzielnym w życiu publicznym, stąd te spory, które się z tym wiązały, gdzie bronił tez związanych z kwestiami merytorycznymi, z tym, na czym się znał. Drugą częścią było jego bardzo duże zaangażowanie i zdolności towarzyskie. Był człowiekiem, który skupiał wokół siebie bardzo wielu przedstawicieli różnych środowisk, ale przede wszystkim środowisk naukowych"

- kontynuował szef PiS.

"Dobrze zasłużył się ojczyźnie na różnych płaszczyznach. Był człowiekiem niezwykłym, utalentowanym. Jestem wstrząśnięty i głęboko przekonany, że stało się coś dla naszego środowiska, ale także dla Polski, bardzo niedobrego i tragicznego. Odpoczywaj Janie w pokoju"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie dyplomatyczny skandal? Pracownicy ambasady Niemiec mają tydzień na opuszczenie Rosji

zdjęcie ilustracyjne / Peggy und Marco Lachmann-Anke; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Rosyjskie Ministerstwo Spraw zagranicznych potwierdziło nieoficjalne doniesienia na temat decyzji o wydaleniu z kraju niemieckich dyplomatów. W oficjalnym komunikacie poinformowano o uznaniu za osoby niepożądane dwóch pracowników ambasady Niemiec w Moskwie. Mają oni opuścić Rosję w ciągu siedmiu dni.

Jak się okazuje strona rosyjska poinformowała już o tej decyzji ambasadora Niemiec Gezę Andreasa von Geyra.

Ambasadorowi wręczono notę protestacyjną w związku z uznaniem przez władze Niemiec na początku grudnia dwóch pracowników ambasady Rosji w Berlinie za osoby niepożądane.

MSZ Rosji oznajmiło, że decyzja władz niemieckich jest „bezpodstawna”. Oświadczyło, że uznanie za osoby niepożądane pracowników ambasady Niemiec następuje na zasadzie wzajemności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl