Zmiana na stanowisku szefa rządu? Bzdura. „Morawiecki z pewnością będzie premierem”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

- Mateusz Morawiecki z pewnością będzie premierem na kolejną kadencję - zapewnił wicemarszałek Sejmu, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki był pytany w TVP1, czy premier Mateusz Morawiecki pozostanie premierem w kontekście słów europosła Patryka Jakiego, który powiedział, że potrzebna jest rozmowa na ten temat najpierw w gronie koalicyjnym.

"Mateusz Morawiecki z pewnością będzie premierem, Trzeba tu uspokoić młodych posłów, którzy chcieliby jakoś w kamerze, czy blasku fleszy się zaprezentować atrakcyjnie, że mają jakieś nowe, czy ważne wiadomości" 

- zapewnił.

Na pytanie, czy jest to reprymenda w stronę Patryka Jakiego, Terlecki odparł:

"Tak, tu akurat nie ma żadnego powodu do niepokoju, że premier Mateusz Morawiecki nie będzie premierem".

Dopytywany, czy w obozie Zjednoczonej Prawicy trwają jakieś wewnętrzne rozmowy w tej sprawie, Terlecki odparł:

"Oczywiście, to jest naturalne. Nasi sojusznicy ze Zjednoczonej Prawicy mają swoje postulaty, swoje oczekiwania. My będziemy rozmawiać na ten temat. To jest oczywiste wtedy, gdy obóz rządowy nie jest złożony z jednej partii, ale z trzech".

Pytany, czego dotyczą postulaty koalicjantów, Terlecki odparł:

"Jeden z liderów sojuszniczej partii był wicepremierem, drugi ważnym ministrem, ten pierwszy zresztą też był ministrem. Więc jest pole do rozmów".

Ryszard Terlecki dopytywany, czy chodzi o to, żeby minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) i wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin (Porozumienie) byli w następnej kadencji wicepremierami, Terlecki odpowiedział:

"Nie, nie ma takiego wydaje mi się postulatu. Choć nie wykluczone, że się pojawi. Ale jak mówię, to nie jest rozmowa o tym, czy Zjednoczona Prawica będzie trwać, tylko, to jest rozmowa o tym, jak zagospodarować najlepiej i najbardziej kompetentnymi ludźmi gabinet, który pewnie jakimiś drobnym, a może nie bardzo drobnym zmianom ulegnie".

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu zdobywając 43,59 proc. głosów, co przełożyło się na 235 mandatów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef WHO mówi o "szansie" w walce z koronawirusem. Apeluje, by jej "nie zaprzepaścić"

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay/@Free-Photos

  

Każdy scenariusz jest możliwy - powiedział w poniedziałek w Genewie dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Jak dodał, „najnowsze dane pozwalają lepiej zrozumieć, jak się rozwija epidemia koronawirusa”.

Tedros poinformował, że ostatnie dane z Chin pokazują spadek nowych przypadków zakażenia koronawirusem. "Ta tendencja musi być traktowana z wielką ostrożnością" - podkreślił.

- Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy zanotowany spadek zachorowań się utrzyma. (...) Trend może się zmienić, gdy wirus zaatakuje nowe regiony

- powiedział podczas poniedziałkowego briefingu szef WHO.

[polecam:http://niezalezna.pl/311410-nie-stwierdzono-zarazenia-koronawirusem-w-polsce-13-osob-jest-w-szpitalu-a-17-kontrolowanych]

Dzisiaj władze chińskie opublikowały szczegółowe dane dotyczące ponad 44 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem. Jak ocenił Tedros, dane te dają nam większą wiedzę na temat przedziałów wiekowych pośród zainfekowanych, przebiegu choroby oraz wskaźników śmiertelności i są bardzo ważne dla dalszych prac WHO. Zachęcił również wszystkie kraje do udostępniania i dzielenia się informacjami związanymi z wirusem.

Szef WHO zaznaczył również, że koronawirus Covid-19 wydaje się być mniej śmiertelny niż inne koronawirusy, w tym SARS i MARS. "Ponad 80 proc. pacjentów łagodnie przechodzi chorobę i wyzdrowieje" - zapewnił.

Tedros wyjaśnił, że nowe dane nie tłumaczą wszystkich wątpliwości związanych z chorobą, ale odpowiadają na kilka pytań. Podkreślił, że pracownicy WHO starają się ograniczyć rozmiary epidemii przygotowując personel medyczny, zabezpieczając produkcję i dystrybucję środków ochronnych oraz testów na obecność wirusa, doradzając rządom, jak koordynować badania i leczenie.

[polecam:http://niezalezna.pl/311391-zatrzymano-dzialacza-krytykujacego-chinskie-wladze-ws-epidemii-koronawirusa]

Dyrektor generalny organizacji ponownie wezwał do zebrania 675 mln dolarów na walkę z wirusem.

- Jak powtarzam, mamy teraz szansę. Potrzebujemy teraz środków, by kraje były przygotowane (na walkę z wirusem -red.). Nie wiadomo, jak długo będziemy mieć tę szansę. Nie zaprzepaśćmy jej

- zakończył swoje wystąpienie.

Według podanych na konferencji danych do piątkowego poranka w Chinach odnotowano 70 635 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 2051 w ciągu ostatnich 24 godzin. 1 772 chorych zmarło. Poza Chinami kontynentalnymi zachorowały 694 osoby z 25 krajów, trzy z nich zmarły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts