Zmiana na stanowisku szefa rządu? Bzdura. „Morawiecki z pewnością będzie premierem”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

- Mateusz Morawiecki z pewnością będzie premierem na kolejną kadencję - zapewnił wicemarszałek Sejmu, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki był pytany w TVP1, czy premier Mateusz Morawiecki pozostanie premierem w kontekście słów europosła Patryka Jakiego, który powiedział, że potrzebna jest rozmowa na ten temat najpierw w gronie koalicyjnym.

"Mateusz Morawiecki z pewnością będzie premierem, Trzeba tu uspokoić młodych posłów, którzy chcieliby jakoś w kamerze, czy blasku fleszy się zaprezentować atrakcyjnie, że mają jakieś nowe, czy ważne wiadomości" 

- zapewnił.

Na pytanie, czy jest to reprymenda w stronę Patryka Jakiego, Terlecki odparł:

"Tak, tu akurat nie ma żadnego powodu do niepokoju, że premier Mateusz Morawiecki nie będzie premierem".

Dopytywany, czy w obozie Zjednoczonej Prawicy trwają jakieś wewnętrzne rozmowy w tej sprawie, Terlecki odparł:

"Oczywiście, to jest naturalne. Nasi sojusznicy ze Zjednoczonej Prawicy mają swoje postulaty, swoje oczekiwania. My będziemy rozmawiać na ten temat. To jest oczywiste wtedy, gdy obóz rządowy nie jest złożony z jednej partii, ale z trzech".

Pytany, czego dotyczą postulaty koalicjantów, Terlecki odparł:

"Jeden z liderów sojuszniczej partii był wicepremierem, drugi ważnym ministrem, ten pierwszy zresztą też był ministrem. Więc jest pole do rozmów".

Ryszard Terlecki dopytywany, czy chodzi o to, żeby minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) i wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin (Porozumienie) byli w następnej kadencji wicepremierami, Terlecki odpowiedział:

"Nie, nie ma takiego wydaje mi się postulatu. Choć nie wykluczone, że się pojawi. Ale jak mówię, to nie jest rozmowa o tym, czy Zjednoczona Prawica będzie trwać, tylko, to jest rozmowa o tym, jak zagospodarować najlepiej i najbardziej kompetentnymi ludźmi gabinet, który pewnie jakimiś drobnym, a może nie bardzo drobnym zmianom ulegnie".

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu zdobywając 43,59 proc. głosów, co przełożyło się na 235 mandatów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Liczba zakażeń w Niemczech rośnie. Zarejestrowano ponad 6 tys. nowych przypadków

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/TheDigitalArtist /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 140 osób zakażonych koronawirusem - poinformował dziś Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych to 872. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 6 156 i wynosi 73 522.

Liczba zakażeń zarejestrowanych w ciągu ostatniej doby wzrosła w stosunku do dnia poprzedniego, kiedy odnotowano 5 453 nowe przypadki.

Z kolei dobowa liczba zgonów zmniejszyła się o dziewięć przypadków w stosunku do danych podanych w środę. W Niemczech w porównaniu do wielu innych europejskich państw, m.in. Francji, Hiszpanii i Włoch, utrzymuje się niski wskaźnik śmiertelności w konsekwencji zakażenia koronawirusem. Wynosi on 0,8 proc. - poinformował RKI we wtorek.

Kraje związkowe z największą liczbą zakażeń i zgonów to Bawaria i Badenia-Wirtembergia na południu kraju oraz Nadrenia Północna-Westfalia na zachodzie.

W środę kanclerz Angela Merkel i premierzy krajów związkowych podjęli decyzję o wydłużeniu do 19 kwietnia obowiązywania ogólnokrajowych zasad ograniczania kontaktów, które mają spowolnić dynamikę rozprzestrzeniania się epidemii. Decyzja na temat poluzowania obostrzeń ma zapaść po świętach Wielkanocnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts