Jaki stanowczo: to fake news

Zdjęcie ilustracyjne / By Patryk Matyjaszczyk - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22581656

  

Europoseł, były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zaprzeczył, że Solidarna Polska żąda stanowiska wicepremiera dla Zbigniew Ziobry. „Stanowczo temu zaprzeczam” – podkreślił dziś w rozmowie z TVN24.

Solidarna Polska wprowadziła do Sejmu kolejnej kadencji 18 posłów w ramach Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki zaprzeczył jednak, że Solidarna Polska żąda stanowiska wicepremiera dla swego lidera, obecnie ministra sprawiedliwości, prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobry.

"Stanowczo temu zaprzeczam" – powiedział Jaki.

Dodał, że dla jego ugrupowania najważniejsze jest, "jak Polska ma wyglądać w przyszłości".

"Ja mam dobrą funkcję, mnie zależy na Polsce, na przyszłości Polski. Ja wiem, że jeśli pewnych procesów nie powstrzymamy, to prawica za cztery lata zajdzie się na manowcach"

– powiedział Jaki.

Jego zdaniem, rozmowy powinny dotyczyć głównie tego jak reformować państwo, szczególnie jeśli chodzi o media, edukację. „Chcemy rozmawiać o dalszej reformie wymiaru sprawiedliwości. Chcemy rozmawiać o tym co dzieje się na uczelniach, bo karanie za krytykę LGBT jest wielkim skandalem" - powiedział.

Na pytanie o ambicje wykreowania własnego marszałka Senatu, Jaki powiedział, że "sceptycznie podchodzi do tego procesu".

"Raczej będziemy próbowali w nowej sytuacji znaleźć język z opozycją. Chciałbym, żeby opozycja podjęła taka refleksję, Platforma Obywatelska głównie, że po przegranych wyborach z pozycji opozycji totalnej przejdzie na pozycje opozycji i będziemy w stanie znaleźć wspólny język"

- powiedział Jaki.

PiS w wyniku wyborów uzyskało w Sejmie kolejnej kadencji 235 mandatów. Z kolei w wyborach do Senatu kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość (51) mandatów. PiS będzie miało w nadchodzącej kadencji parlamentarnej 48 senatorów, w Senacie zasiądzie też ponownie Lidia Staroń, która startowała z własnego komitetu, PiS nie wystawiło w tym okręgu kandydata. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odmówili wydania tablicy rejestracyjnej z napisem „Jestem Bogiem”. Zapłacą 150 tys. dolarów

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/razor1980something0

  

Ponad 150 tys. dolarów kary musi zapłacić wydział komunikacji w stanie Kentucky w USA za odmowę wydania tablicy rejestracyjnej z napisem „Jestem Bogiem”. Blisko czteroletnią batalię sądową stoczył o to mężczyzna deklarujący się jako ateista.

80-letni Ben Hart argumentował, że już wcześniej posiadał taką tablicę, kiedy przez ponad dekadę mieszkał w stanie Ohio. Po przeprowadzce w 2016 roku do Kentucky złożył wniosek o wydanie podobnej, spotkał się jednak z odmową.

Urzędnicy wydziału transportu uzasadniali, że skierowana do nich prośba „nie była w dobrym smaku, groziłaby rozproszeniem uwagi innych kierowców i mogłaby prowadzić do konfrontacji”.

Sędzia federalny Gregory F. Van Tatenhove w Kentucky orzekł jednak, że odmowa wydania tablicy z napisem „JESTEM BOGIEM” („IM GOD”) narusza konstytucyjne prawo Harta do wolności słowa.

Nakazał wydziałowi transportu zapłacić mężczyźnie ponad 150,7 tys. dolarów tytułem wynagrodzenia dla prawników oraz blisko 500 dolarów jako zwrot kosztów postępowania sądowego.

„Jestem wdzięczny za to, że w końcu mam taką samą możliwość wybrania spersonalizowanej wiadomości na mojej tablicy rejestracyjnej jak każdy inny kierowca”

– mówił cytowany przez CNN Hart.

W Stanach Zjednoczonych istnieją od 1931 roku tablice rejestracyjne, tzw. vanity plates, pozwalające na umieszczenie na nich dowolnego zestawu cyfr lub liter (ich liczba różni się zależnie od stanu). Jest to źródłem dochodów dla władz, ponieważ tego rodzaju tablice kosztują więcej niż normalne. Sądy zezwalają jednak na wprowadzanie ograniczeń co do treści.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts