Jaki stanowczo: to fake news

Zdjęcie ilustracyjne / By Patryk Matyjaszczyk - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22581656

  

Europoseł, były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zaprzeczył, że Solidarna Polska żąda stanowiska wicepremiera dla Zbigniew Ziobry. „Stanowczo temu zaprzeczam” – podkreślił dziś w rozmowie z TVN24.

Solidarna Polska wprowadziła do Sejmu kolejnej kadencji 18 posłów w ramach Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki zaprzeczył jednak, że Solidarna Polska żąda stanowiska wicepremiera dla swego lidera, obecnie ministra sprawiedliwości, prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobry.

"Stanowczo temu zaprzeczam" – powiedział Jaki.

Dodał, że dla jego ugrupowania najważniejsze jest, "jak Polska ma wyglądać w przyszłości".

"Ja mam dobrą funkcję, mnie zależy na Polsce, na przyszłości Polski. Ja wiem, że jeśli pewnych procesów nie powstrzymamy, to prawica za cztery lata zajdzie się na manowcach"

– powiedział Jaki.

Jego zdaniem, rozmowy powinny dotyczyć głównie tego jak reformować państwo, szczególnie jeśli chodzi o media, edukację. „Chcemy rozmawiać o dalszej reformie wymiaru sprawiedliwości. Chcemy rozmawiać o tym co dzieje się na uczelniach, bo karanie za krytykę LGBT jest wielkim skandalem" - powiedział.

Na pytanie o ambicje wykreowania własnego marszałka Senatu, Jaki powiedział, że "sceptycznie podchodzi do tego procesu".

"Raczej będziemy próbowali w nowej sytuacji znaleźć język z opozycją. Chciałbym, żeby opozycja podjęła taka refleksję, Platforma Obywatelska głównie, że po przegranych wyborach z pozycji opozycji totalnej przejdzie na pozycje opozycji i będziemy w stanie znaleźć wspólny język"

- powiedział Jaki.

PiS w wyniku wyborów uzyskało w Sejmie kolejnej kadencji 235 mandatów. Z kolei w wyborach do Senatu kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość (51) mandatów. PiS będzie miało w nadchodzącej kadencji parlamentarnej 48 senatorów, w Senacie zasiądzie też ponownie Lidia Staroń, która startowała z własnego komitetu, PiS nie wystawiło w tym okręgu kandydata. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

70 proc. Wenecji znów pod wodą

Zdjęcie ilustracyjne / youtube.com/print screen

  

70 procent obszaru historycznego centrum Wenecji znalazło się dziś pod wodą, gdy fala przypływu osiągnęła przed południem wysoki poziom 154 centymetrów. Woda powoduje kolejne szkody po katastrofalnej powodzi, do jakiej doszło we wtorek.

Około godziny 11.30 woda podniosła się do poziomu 154 cm, po czym zaczęła powoli opadać. Przed nadejściem fali rozległy się syreny alarmowe.

Całkowicie zalany jest plac świętego Marka, który został rano zamknięty w ramach działań prewencyjnych.

Życie w mieście jest sparaliżowane kolejny dzień z rzędu. Wstrzymano ruch wszystkich tramwajów wodnych, czyli podstawowego środka transportu dla mieszkańców i turystów. Zamknięte są szkoły. Niektóre rejony centrum niemal opustoszały.

[polecam:https://niezalezna.pl/297383-najwieksza-od-ponad-pol-wieku-powodz-w-wenecji-pod-woda-70-proc-miasta]

W Wenecji obowiązuje stan kryzysowy. Specjalnym komisarzem został mianowany przez rząd burmistrz Luigi Brugnaro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl