Rozbrajająca szczerość posła PiS: Nie nasza wina, że po raz czwarty z rzędu wygraliśmy wybory

zdjęcie ilustracyjne / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Po stronie opozycji cały czas słychać jeszcze jęk zawodu po przegranych wyborach parlamentarnych. W rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Telewizji Republika poseł PiS Jan Mosiński podsumował całą sytuację dość krótko. Polityk podkreślił, że każda partia miała takie same szanse na wygraną, wystarczyło jedynie przekonać do siebie wyborców.

Każda partia ma takie same możliwości. Metoda D'Hondta jest taka sama dla wszystkich, nie jest naszą winą, że po raz czwarty z rzędu wygraliśmy wybory.
- stwierdził poseł Mosiński.

Sporo emocji budzi kwestia podziału mandatów w Senacie. Jan Mosiński zwrócił uwagę, że wbrew temu, jak chciałby to widzieć Grzegorz Schetyna, żadna partia nie uzyskała większości w tej izbie parlamentu.

Nie udało się zdobyć większości. Platforma też nie ma większości, a już pozuje do tego, że będzie rozgrywającym w Senacie. Będzie walka o to, kto będzie miał większość w Senacie i kto będzie marszałkiem. Uważam, że pan marszałek Karczewski jest dobrym marszałkiem, pokazał to przez cztery lata i powinien uzyskać poparcie, być może przy udziale PSL-u
- mówił poseł Jan Mosiński.

 Odnosząc się do sugestii Marka Jurka, który proponował, aby marszałkiem Senatu przy poparciu PiS oraz PSL został senator ludowców Jan Filip Libicki, poseł Mosiński uciął spekulacje na ten temat.

Nie składamy żadnych deklaracji personalnych. Czas pokaże. To jest bardzo ciekawy okres. Można było ten senat wygrać.
- mówił Mosiński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł zabójca znanego dziennikarza

zdjęcie ilustracyjne / Okras CC BY-SA 4.0

  

Ukraińska policja zatrzymała podejrzanych o zabicie znanego dziennikarza Pawła Szeremeta w zamachu bombowym w 2016 r. - poinformował dziś minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow.

„Policja zatrzymała przed chwilą za zgodą Prokuratury Generalnej Ukrainy i przedstawia uzasadnione podejrzenia podejrzanym śledztwa w sprawie zabójstwa Pawła Szeremeta”

- napisał na Twitterze.

„Jest to wynik złożonej i ciężkiej pracy prawdziwych specjalistów oraz ważny krok ku pełnemu wyjaśnieniu tej sprawy. Dziękuję za służbę!”

 - oświadczył Awakow.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl