Nasi siatkarze z medalami, premią oraz punktami do rankingu. Wilfredo Leon w drużynie marzeń

/ fot. FIVB

  

Nasi siatkarze efektownie zakończyli Puchar Świata. Polacy gładko pokonali Iran 3:0. Dzięki dziewiątej wygranej biało-czerwoni zakończyli turniej na drugim miejscu. Drużyna Heynena oprócz srebrnych medali zyskała również sporo punktów do rankingu FIVB oraz premię finansową. Dodatkowo wyróżniony został Wilfredo Leon, którego wybrano do drużyny marzeń.

Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce za "Canarinhos" i otrzymali czek w wysokości 315 tys. dol. (300 tys. do podziału dla zawodników i 15 tys. dla federacji). Polacy w Japonii zyskali również punkty do rankingu FIVB, które powinny pozwolić naszym siatkarzom awansować na trzecie miejsce w zestawieniu. Dzięki temu mogą liczyć na lepsze rozstawienie w igrzyskach olimpijskich.

Gratulacje dla naszych siatkarzy

W Pucharze Świata w ciągu 15 dni drużyny rozegrały po 11 spotkań systemem "każdy z każdym". Najlepiej poradzili sobie w tym morderczym turnieju Brazylijczycy, którzy przygotowali się specjalnie na te zawody i nie przegrali ani jednego meczu. Polacy zanotowali dwie porażki - właśnie z wicemistrzami świata i Amerykanami.

Wilfredo Leon w drużynie marzeń

W tzw. drużynie marzeń znalazł się jednak tylko jeden reprezentant Polski, a ponadto trzech Brazylijczyków, dwóch Amerykanów i - co jest sporym zaskoczeniem - dwóch Japończyków.

Drużyna Marzeń turnieju o Puchar Świata siatkarzy w Japonii:

Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson (USA)

Najlepsi przyjmujący: Wilfredo Leon (Polska) i Yuki Ishikawa (Japonia)

Najlepsi środkowi: Maxwell Holt (USA) i Lucas Saatkamp (Brazylia)

Najlepszy atakujący: Yuji Nishida (Japonia)

Najlepszy libero: Thales Hoss (Brazylia)

MVP: Alan Souza (Brazylia)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Odwołano inscenizację Bitwy Wyrskiej

  

Tegoroczną inscenizację Bitwy Wyrskiej z 1939 r., w której co roku pod koniec maja uczestniczą dziesiątki członków grup rekonstrukcyjnych oraz pokazy pirotechniczne i artyleryjskie, odwołała wójt gminy Wyry Barbara Prasoł. Fundusze gmina skieruje na walkę ze skutkami epidemii.

Bitwa Wyrska, jedna z największych bitew na Górnym Śląsku, jakie rozegrały się w pierwszych dniach września w 1939 r., miała miejsce w okolicach miejscowości Wyry i Gostyń niedaleko Mikołowa (Śląskie). W walkach wzięło udział kilkanaście tysięcy osób.

Rekonstrukcja bitwy to jedno z najważniejszych wydarzeń rekonstrukcji militarnych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jak podało biuro prasowe GZM, wójt należących do Metropolii Wyr Barbara Prasoł poinformowała, że wydarzenie w tym roku nie odbędzie się.

„Nie będzie nam dane spotkać się w maju. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, w obawie o zdrowie naszych gości, widzów, uczestników, jak i nas samych – organizatorów, podjęłam decyzję, że tegoroczna XVI edycja Bitwy Wyrskiej – Boju o Gostyń, zaplanowana na 23 mają, nie odbędzie się”

- zaznaczyła, cytowana przez GZM, Prasoł.

„Jest to bardzo trudna decyzja, ale podejmuję ją z troski o Państwa bezpieczeństwo. Do zobaczenia za rok! Środki przeznaczone na organizację tegorocznej inscenizacji zostaną wykorzystane na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa. O szczegółach poinformujemy wkrótce”

- dodała wójt Wyr, która w zgromadzeniu Metropolii jest zastępczynią przewodniczącego komisji rewizyjnej.

Coroczna rekonstrukcja bitwy była dotąd okazją nie tylko obejrzenia inscenizacji walk między polskimi i niemieckimi żołnierzami oraz historycznego sprzętu. W trakcie imprezy chętni mogli też zwiedzać schron bojowy Sowiniec z 1939 r. i stanowiska grup rekonstrukcyjnych. W imprezie chętnie uczestniczyły też jednostki wojskowe z regionu.

Ostatnie inscenizacje Bitwy Wyrskiej gromadziły po kilka tysięcy osób. Organizatorem wydarzenia w ub. roku był Urząd Gminy Wyry przy współpracy Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (obecnie Instytut Myśli Polskiej im. W. Korfantego), Stowarzyszenia Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” oraz grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts