Gdy jedni się cieszą, inni - żegnają. Tych parlamentarzystów już nie zobaczymy w Sejmie

Liroy-Marzec, Misiło, Jakubiak / By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47590280, By Łukasz Kamiński - Klub Poselski .Nowoczesna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70064046

Wyborczy gwar powoli cichnie. Podziękowania polityków, którzy dostali się do Sejmu i Senatu już za nami. Przyszedł więc czas, by wspomnieć tych, których już w parlamencie nie zobaczymy. Kogo będzie brakowało najbardziej?

W niedzielę odbyły się wybory parlamentarne, które przyniosły ponowne zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości. W Sejmie zobaczymy 235 posłów PiS, 134 Koalicji Obywatelskiej, Lewica będzie miała w Sejmie 49 przedstawicieli, do tej puli PSL z Kukiz'15 dorzuca 30 osób, a Konfederacja - 11.

Nie wszyscy posłowie mijającej kadencji zmieszczą się w sejmowych ławach. Będziemy musieli pożegnać się z kilkoma barwnymi postaciami.

DO SEJMU NIE DOSTALI SIĘ M.IN.:

Bernadeta Krynicka
Krzysztof Czabański
Stanisław Piotrowicz
Piotr Misiło
Józef Leśniak
Jerzy Meysztowicz
Anna Sobecka
Piotr Apel
Tomasz Cimoszewicz
Roman Kosecki
Zbigniew Gryglas
Mariusz Orion Jędrysek
Elżbieta Zielińska
Szymon Ziółkowski
Joanna Augustynowska
Andrzej Kobylarz 
Robert Mordak
Józef Brynkus
Jarosław Porwich
Marek Jakubiak
Piotr Liroy-Marzec

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts