Święto demokracji i kolejny krok

  

To wyjątkowa sytuacja, gdy po czterech latach sprawowania władzy partia rządząca zwiększyła swoją przewagę nad opozycją. I wbrew temu, co mówił Grzegorz Schetyna, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów, że „nie będzie Budapesztu w Warszawie”, okazało się, że jak zwykle się mylił. PiS, tak jak Fidesz na Węgrzech, ponownie wygrało wybory i ma cztery lata, by dokończyć reformy i zająć się sprawami, które z różnych względów były odkładane na czas po wyborach.

Pierwszą i najważniejszą jest dokończenie reformy sądownictwa, żeby już nikt nigdy nie mógł powiedzieć tego, co mówił np. Sławomir Neumann. Drugą, równie ważną sprawą jest repolonizacja mediów, bo nie może być tak, żeby większość prasy w Polsce należała do niemieckich koncernów. Od tego należy zacząć, bo później zmiany będą wręcz niemożliwe. Jednak to, z czym Polacy stykają się na co dzień, to fatalnie funkcjonująca służba zdrowia. Udana reforma służby zdrowia zapewni Zjednoczonej Prawicy wysoką wygraną w wyborach za cztery lata, a wtedy będzie czas, żeby zmienić Konstytucję RP. Należy pamiętać, że ponad 55 proc. tych, którzy poszli na wybory, czyli ponad 10 mln Polaków, zagłosowało na opozycję!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts