Czy Platforma żąda "głowy" Schetyny? "Na pewno sytuacja na opozycji się zaostrza"

zdjęcie ilustracyjne, / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Po porażce Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych w mediach pojawiają się głosy nawołujące do rezygnacji Grzegorza Schetyny z przywództwa w tej partii. - Na pewno sytuacja na opozycji się zaostrza. (...)Słyszymy żądanie zmian też ze środowiska działaczy PO. Zamieszanie będzie tam duże, ale też i sposób działania, przywracania dyscypliny zapewne odegra swoją rolę - mówił poseł PiS, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24.

Antoni Macierewicz mówił o tym, co jest teraz najważniejsze dla rządu PiS.

Jest stabilna większość PiS, więc z punktu widzenia realizacji naszych zobowiązań, wszystko będzie w porządku. To, co jest najważniejsze dla nas to to, żeby jak najszybciej rozpocząć realizację tych zobowiązań. Zarówno tych, które dotyczą problematyki społeczno-gospodarczej, jak i tych, które dotyczą spraw ideowych, czy też obyczajowych 

- zaznaczył.

W mediach mogą różne rzeczy się dziać, mogą padać różnorodne wypowiedzi ze strony ludzi, którzy weszli (do parlamentu) tylko po to, żeby siać zamęt, ale to nie zmieni procesu legislacyjnego, przemian, które będą kontynuowane

- dodał Antoni Macierewicz.

Polityk PiS skomentował również porażkę PO, po której zarówno media, jak i działacze Platformy domagają się rezygnacji Grzegorza Schetyny.

Na pewno sytuacja na opozycji się zaostrza. To widać po dzisiejszym wywiadzie jednego z liderów Platformy Obywatelskiej. Słyszymy żądanie zmian też ze środowiska działaczy PO. Zamieszanie będzie tam duże, ale też i sposób działania, przywracania dyscypliny zapewne odegra swoją rolę

- zauważył Macierewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Rosyjski minister chce karać zagranicznych polityków. Chodzi o pomniki sowieckich żołnierzy

Sergiej Szojgu / By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43583796

  

Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji zwrócił się dzisiaj do szefa Komitetu Śledczego Aleksandra Bastrykina o rozpatrzenie możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności karnej zagranicznych polityków za decyzje o demontowaniu pomników żołnierzy sowieckich.

W ostatnim czasie - zdaniem Szojgu - "obserwowane są coraz silniejsze próby ze strony osób oficjalnych, zajmujących stanowiska w obcych państwach, by zafałszować prawdę historyczną o decydującym wkładzie Związku Radzieckiego w pokonanie faszystowskich najeźdźców podczas II wojny światowej".

[polecam:https://niezalezna.pl/309469-pomnik-armii-czerwonej-do-rozbiorki]

Przedstawiciele władz państwowych i lokalnych podejmują decyzje o demontowaniu obiektów upamiętniających poległych obywateli Związku Radzieckiego - dodał Szojgu.

Szef resortu obrony podał przykład usunięcia w ostatnich dniach w Pradze pomnika radzieckiego marszałka Iwana Koniewa. Wojskowy ten wyzwalał Pragę w 1945 r., a później uczestniczył m.in. w stłumieniu Powstania Węgierskiego w 1956 r.

Agencja RIA Nowosti, cytując wniosek Szojgu do Bastrykina, zwraca uwagę, że pomniki z czasów ZSRR były demontowane również w Polsce.

[polecam:https://niezalezna.pl/274139-ukraina-runal-pomnik-sowieckiego-marszalka]

Prezydent Władimir Putin podpisał we wtorek ustawę zaostrzającą kary za niszczenie miejsc pochówków wojskowych i upamiętnień związanych z II wojną światową, w tym pomników znajdujących się poza granicami Rosji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts