W okręgu 14 (nowosądecko-podhalańskim) w wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało poparcie na poziomie 65,8 proc. - to najwyższy odsetek poparcia dla PiS w skali kraju (w okręgach). Partii rządzącej przypadnie tam osiem mandatów.

Arkadiusz Mularczyk uzyskał zdecydowana przewagę, jeżeli chodzi o liczbę oddanych na niego głosów. Zagłosowało na niego 72 tys. 660 wyborców. Kolejny wynik w tym okręgu otrzymała Barbara Bartuś (PiS) – 23 tys. 468 głosów.

Zaskoczeniem wśród nowo wybranych posłów z listy PiS jest pochodzący z Zakopanego Andrzej Gut-Mostowy, który był posłem Platformy Obywatelskiej trzech kadencji w latach 2005 – 2015. Po porażce wyborczej w 2015 r. miał wycofać się z polityki, jednak w 2017 r. zmienił barwy polityczne i przeszedł do Porozumienia Jarosława Gowina. Gut–Mostowy jest przedsiębiorcą, hotelarzem i restauratorem. Zagłosowało na niego 12 tys. 437 osób.

Do Sejmu z list PiS w okręgu 14 dostało się jeszcze pięcioro kandydatów: Jan Duda, Wiesław Janczyk, Anna Paluch, Edward Siarka i Patryk Wicher.

W ławach parlamentarnych z okręgu nowosądecko-podhalańskiego dostanie się tylko jedna kandydatka Koalicji Obywatelskiej - pochodząca z Poronina Jagna Marczułajtis–Walczak, na którą zagłosowało 21 tys. 968 osób, a także - jedna kandydatka PSL - Urszula Nowogórską, którą wskazało 11 tys. 499 wyborców.