Plakatowe hity i kampania w rytmie disco! Tak politycy walczyli o miejsca w parlamencie

Hity Kampanii Wyborczych / facebook.com

Kampania wyborcza przechodzi do historii. Na jej kartach z pewnością zapiszą się te plakaty, a nawet przeboje muzyczne, które towarzyszyły nam przez kilka ostatnich tygodni. Kandydaci stawali na głowie, by zachęcić wyborców do głosowania. Kto zyskał, a ko strzelił sobie w stopę? Oceńcie sami.

W kampanii wszystkie chwyty dozwolone? Najwyraźniej tak! Oj, działo się na słupach, płotach, i wszelkich miejscach odpowiednich do rozwieszania plakatów wyborczych. Standardowo, tworząc te "dzieła" kandydaci puścili wodze fantazji. I nie tylko hasłami potrafili zaskoczyć! 

Tym razem, wielu polityków (wzorem Aleksandra Kwaśniewskiego sprzed lat), postawiło na... muzykę. Kampanii towarzyszyły wesołe nuty i szybki rytm disco-polo. Jednym to pomogło, innym wręcz przeciwnie.

W klipie zatytułowanym „PoloDuszek” polityk PiS Marcin Duszek wystąpił w roli rycerza.

Lider SLD na Opolszczyźnie – dr Piotr Woźniak także postanowił postawić na utwór w stylistyce disco-polo.

Konfederacja też chciała zaskarbić sobie głos fanów muzyki rozrywkowej, ale wygląda na to, że straciła przez ten spot kilku swoich wyborców. 

Swój klip nagrał również Hieronim Kuryś, kandydat na posła z list Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu wrocławskim (10. miejsce).

A żeby historia disco-polo zatoczyła krąg w polskiej polityce, pojawił się przebój "Ole,olek". Tę znaną wszystkim nutę puszczono podczas konwencji Lewicy, którą były prezydent Aleksander Kwaśniewski aktywnie popierał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts