Francuski nożownik zatrzymany w Polsce

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Przemyślu (Podkarpackie) ujęli obywatela Francji, który nożem zaatakował 36-letniego Ukraińca – poinformował dziś rzecznik prasowy komendy regionalnej SOK w Przemyślu inspektor Witold Flader.

Dodał, że do zatrzymania nożownika doszło w nocy z soboty na niedzielę na stacji Przemyśl Główny.

- Po godzinie 1 w nocy funkcjonariusze SOK ujęli na peronie 37-letniego obywatela Francji, który groził nożem obywatelowi Ukrainy. Podczas interwencji napastnik był agresywny, dlatego też zostały wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek

– powiedział.

Podczas interwencji, funkcjonariusze SOK na miejscu zdarzenia zabezpieczyli nóż o około 15-centymetrowym ostrzu.

Jak podkreślił Flader, w trakcie interwencji żaden z podróżnych obecnych na peronie nie ucierpiał.

Napastnika przekazano funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Przesłuchania kandydatów na komisarzy w KE. Francuz Thierry Breton z zielonym światłem

/ / pixabay.com/CC0/dimitrisvetsikas1969

  

Kandydat Francji na komisarza ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton dostał zielone światło do zasiadania w Komisji Europejskiej po czwartkowym przesłuchaniu w europarlamencie – cytuje Polska Agencja Prasowa źródła w Parlamencie Europejskim.

Europosłowie połączonych komisji przemysłu oraz rynku wewnętrznego obeszli się z nim łagodniej na przesłuchaniu niż z odrzuconą wcześniej w PE poprzednią nominantkę Paryża Sylvie Goulard. Były pytania o konflikt interesów, ale wielkie grupy skupiły się na jednolitym rynku.

Breton potrzebował poparcia koordynatorów reprezentujących 2/3 komisji. Z informacji PAP wynika, że poparły go frakcje europejskiej Partii Ludowej, Socjalistów i Demokratów, Odnowić Europe oraz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Przeciw była antyeuropejska grupa Tożsamość i Demokracja oraz skrajnie lewicowa Zjednoczona Lewica Europejska (GUE).

Główne zastrzeżenia zwłaszcza lewicy w PE do Francuza dotyczyły możliwego konfliktu interesów związanego z tym, że przez ponad 10 ostatnich lat kierował on korporacją Atos działającą w branży usług teleinformatycznych. Firma ta dostawała idące w miliony euro środki z funduszy unijnych.

Choć Breton sprzedał wszystkie akcje przedsiębiorstwa i zapewniał, że będzie wyłączał się z przyszłych decyzji KE w jego sprawie, to dla części eurodeputowanych kwestia ta stanowi przeszkodę, by pozwolić mu na zasiadanie w Komisji Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl