Dobkowski ponownie w Senacie

Wiesław Dobkowski / By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45407068

  

Wiesław Dobkowski został ponownie wybrany senatorem z okręgu wyborczego nr 28, obejmującego m.in. Piotrków Trybunalski (Łódzkie) - wynika z danych PKW ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Kandydat PiS uzyskał 55,63 proc. głosów.

PKW na swojej stronie internetowej zamieściła dane ze wszystkich 280 obwodowych komisji wyborczych w okręgu 28, obejmującym miasto Piotrków Tryb. oraz powiaty: bełchatowski, piotrkowski i radomszczański. Dobkowski uzyskał w nim 102 tys. 812 głosów, co dało mu 55,63 proc. poparcia.

Jego kontrkandydaci - Arkadiusz Ciach z KW SLD i b. marszałek woj. łódzkiego Stanisław Witaszczyk (KW PSL) - otrzymali odpowiednio 44 tys. 408 głosów (24,03 proc.) i 37 tys. 607 głosów (20,35 proc.).

Dobkowski ma 66 lat. Zasiada w Senacie od 2007 roku. Jest absolwentem wydziału elektrycznego Politechniki Łódzkiej. W przeszłości był radnym sejmiku województwa łódzkiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w szkole średniej. Nie żyje jedna osoba. Inni w stanie krytycznym

/ / By James - Flickr: Old and new police cars, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17907307

  

Jedna osoba zmarła na skutek strzelaniny, do której doszło w czwartek w szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii – podały władze miejscowego szpitala. Wcześniej podano, że co najmniej sześć osób jest rannych. Napastnik został schwytany.

Ofiara śmiertelna to dziewczyna. Władze szpitala dodały, że dwóch chłopców jest w stanie krytycznym.

W związku ze strzelaniną zamknięto szkoły w okolicy, a policja zaapelowała do mieszkańców o niewychodzenie z domów i zamknięcie drzwi.

Według służb podejrzany to ubrany na czarno mężczyzna o azjatyckich rysach twarzy, którego widziano na terenie placówki. Portal dziennika "LA Times" pisze, że napastnik ma 15 lat. Policja przeszukuje jego dom.

Rozmówczynie CNN powiedziały stacji, że słyszały pięć wystrzałów wewnątrz szkoły.

Moi przyjaciele, którzy wciąż są w szkole, ukrywają się w szafach

- dodała jedna z uczennic. Do szkoły uczęszcza ok. 2,3 tys. uczniów. Na terenie obiektu znajduje się kilkanaście budynków.

Biuro szeryfa hrabstwa Los Angeles przekazało na Twitterze, że strzelanina miała miejsce w Saugus High School, ok. 50 km na północny wschód od Los Angeles. Media informują, że do zdarzenia doszło kilka minut przed rozpoczęciem lekcji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl