Horała z najlepszym wynikiem w Słupsku

Marcin Horała / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Kandydat PiS na posła Marcin Horała wygrywa z kandydatką KO Barbarą Anną Nowacką i Joanną Senyszyn z KW SLD w okręgu nr 26 (Słupsk) - wynika z danych opublikowanych na stronie PKW z 84,73 proc. komisji.

Według danych PKW Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości zdobył w okręgu nr 26 (Słupsk) 176 649 głosów, co daje 39,65 proc., Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO.N. IPL Zieloni 146 536 głosów (32,89 proc.), KW SLD - 51 478 (11,55 proc.), PSL - 38 529 (8,65 proc.), Konfederacja 32 384 (7,27proc.).

Na podstawie danych opublikowanych na stronie PKW z 84,73 proc. komisji, najwięcej głosów zdobył startujący z ”jedynki” z listy PiS w tym okręgu poseł PiS Marcin Horała, na którego zagłosowało 61 297 osób.

"Jedynka" na liście KO w okręgu nr 26, Barbara Anna Nowacka zdobyła 53 974 głosy. "Jedynka" z listy SLD w okręgu, Joanna Senyszyn uzyskała 24 978 głosów.

Startujący z trzeciej pozycji z listy PiS rzecznik rządu Piotr Müller uzyskał 26 074 głosów i uzyskał trzeci wynik w okręgu pod względem ilości uzyskanych głosów, biorąc pod uwagę wszystkich kandydatów startujących w okręgu.

Dane z PKW pochodzą z 655 na 773 obwodowe komisje wyborcze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Kalifornia: Strzelanina w szkole średniej. Nie żyje jedna osoba. Media pokazały sprawcę

/ / By James - Flickr: Old and new police cars, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17907307

  

Jedna osoba zmarła na skutek strzelaniny, do której doszło w czwartek w szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii – podały władze miejscowego szpitala. Wcześniej podano, że co najmniej sześć osób jest rannych. Napastnik został schwytany. Media pokazały twarz sprawcy.

Ofiara śmiertelna to dziewczyna. Władze szpitala dodały, że dwóch chłopców jest w stanie krytycznym.

W związku ze strzelaniną zamknięto szkoły w okolicy, a policja zaapelowała do mieszkańców o niewychodzenie z domów i zamknięcie drzwi.

Według służb podejrzany to ubrany na czarno mężczyzna o azjatyckich rysach twarzy, którego widziano na terenie placówki. Portal dziennika "LA Times" pisze, że napastnik ma 15 lat. Policja przeszukuje jego dom.

Rozmówczynie CNN powiedziały stacji, że słyszały pięć wystrzałów wewnątrz szkoły.

Moi przyjaciele, którzy wciąż są w szkole, ukrywają się w szafach

- dodała jedna z uczennic. Do szkoły uczęszcza ok. 2,3 tys. uczniów. Na terenie obiektu znajduje się kilkanaście budynków.

Biuro szeryfa hrabstwa Los Angeles przekazało na Twitterze, że strzelanina miała miejsce w Saugus High School, ok. 50 km na północny wschód od Los Angeles. Media informują, że do zdarzenia doszło kilka minut przed rozpoczęciem lekcji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl