Rafał Ślusarz ponownie senatorem

zdjęcie ilustracyjne, / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Obecny senator Rafał Ślusarz (PiS) wygrał wybory do Senatu w okręg nr 1, obejmującym powiaty zgorzelecki, bolesławiecki, lwówecki i lubański. Po przeliczeniu głosów z wszystkich obwodowych komisji wyborczych Ślusarz uzyskał 38,53 proc. poparcia.

Według danych opublikowanych na stronie PKW, po przeliczeniu głosów ze 100 proc. komisji obwodowych, obecny senator Prawa i Sprawiedliwości Rafał Ślusarz uzyskał 45 420 głosów; w 2015 r. również zdobył mandat senatora z tego okręgu.

Ślusarz wygrał pojedynek z kandydatem KO byłym lekkoatletą Władysławem Kozakiewiczem, na którego zagłosowało 43 529 osób (36,92 proc.). Trzeci wynik uzyskał w tym okręgu obecny prezydent Bolesławca Piotr Roman – 28 938 głosów (24,55 proc.), który był kandydatem KWW Bezpartyjni i Samorządowcy.

Okręg nr 1 w wyborach do Senatu obejmuje cztery powiaty: zgorzelecki, bolesławiecki, lwówecki i lubański.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Kalifornia: Strzelanina w szkole średniej. Nie żyje jedna osoba. Media pokazały sprawcę

/ / By James - Flickr: Old and new police cars, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17907307 // Twitter

  

Jedna osoba zmarła na skutek strzelaniny, do której doszło w czwartek w szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii – podały władze miejscowego szpitala. Wcześniej podano, że co najmniej sześć osób jest rannych. Napastnik został schwytany. Media pokazały twarz sprawcy.

Ofiara śmiertelna to dziewczyna. Władze szpitala dodały, że dwóch chłopców jest w stanie krytycznym.

W związku ze strzelaniną zamknięto szkoły w okolicy, a policja zaapelowała do mieszkańców o niewychodzenie z domów i zamknięcie drzwi.

Według służb podejrzany to ubrany na czarno mężczyzna o azjatyckich rysach twarzy, którego widziano na terenie placówki. Portal dziennika "LA Times" pisze, że napastnik ma 15 lat. Policja przeszukuje jego dom.

Rozmówczynie CNN powiedziały stacji, że słyszały pięć wystrzałów wewnątrz szkoły.

Moi przyjaciele, którzy wciąż są w szkole, ukrywają się w szafach

- dodała jedna z uczennic. Do szkoły uczęszcza ok. 2,3 tys. uczniów. Na terenie obiektu znajduje się kilkanaście budynków.

Biuro szeryfa hrabstwa Los Angeles przekazało na Twitterze, że strzelanina miała miejsce w Saugus High School, ok. 50 km na północny wschód od Los Angeles. Media informują, że do zdarzenia doszło kilka minut przed rozpoczęciem lekcji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl